Objawy neurologiczne

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Melcio
Posty: 4
Rejestracja: 28 lipca 2018, 16:41

13 września 2020, 11:45

Kochani mam poważny problem.
Mam dwuletniego pieska. Jest psem lękliwym ale w naszym domku jesteśmy bardzo wyrozumiali. Nikt na niego nie krzyczy i naprawdę o niego dbamy. To 4.5kg piesek. Wszystko do tej pory było ok. Biegał, bawił się i niby tak nadal jest ale....
Pierwszy napad tego o czym chcę napisać miał w górach na chodniku ok 20 sierpnia . Zesztywniały mu łapki . Przednie miały taki jakby przykurcz i caly się trząsł, drżał jak by się bardzo bał, łapki ma bardzo sztywne w tedy a przednie tak ...podniesione do góry. Niby chciał iść ale nie mógł. Trwało to może minutę. Przejeżdżał tir i pomyśleliśmy że się wystraszył. Ale ze 2 tygodnie temu synek mówił że było to samo jak byłam w pracy. Wszystko trwało ok 30 sekund i teraz przed chwilką dosłownie. Zdażyłam isć po telefon by nagrać i jutro pokazać wetowi. Niestety jak go włączyłam to piesek już tylko drżał i nie chciał iść. Tym razem leżał z nami na kołdrze. Zero sytuacji stresowej. Podejrzewam sprawę neurologiczną. I teraz moje pytanie. Nie proszę o diagnozę. Myślę że to może być padaczka albo inne neurologiczne schorzenie. Jakie badania powinnam wykonać psu? Znacie klinikę wet w Łodzi która je wykonuje? Co jeszcze zrobić by wykryć chorobę? Mam weta w Skierniewicach Cztery Łapy ale nie wiem czy mają aż taki szeroki zakres badań u siebie. Kogo możecie polecić?
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

22 listopada 2022, 12:40

Dzień dobry,
Do badania układu nerwowego służy rezonans magnetyczny (ciężko dostępne badanie) oraz tomografia komputerowa (łatwiej dostępna). Zawsze jednak przed wykonaniem tych badań należy wykluczyć inne przyczyny objawów chorobowych np. Niedobory mineralne czy choroby odkleszczowe.

Pozdrawiam,
Kasia
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość