Nowotwór listwy mlecznej

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

nd97
Posty: 1
Rejestracja: 19 września 2019, 12:17

19 września 2019, 13:02

Dzień dobry, wczoraj dostałam wyniki histopatologii mojej Soni ale może zacznę od początku. Sonia na wiosnę skończyła 11 lat, jakoś pod koniec lica zaczęła jej się cieczka i zakończyła 3-4sierpnia. Mniej więcej w połowie cieczki zauważyłam u niej guzek przy pierwszym sutku od dołu na lewej listwie. Z racji tego, że miała cieczkę weterynarz kazał to obserwować i zgłosić się po cieczce. Guzek wraz z trwaniem cieczki rósł i pojawiły się 2 kolejne koło 3 sutka od dołu na tej samej listwie. Po cieczce miała wykonane badania krwi i niestety był podwyższony alat więc dostała leki, później jeszcze był epizod biegunki więc operacja doszła do skutku dopiero 3 września. Jakieś 3-4 dni przed operacją pojawił się też guzek przy pierwszym od góry sutku ale po prawej stronie. Guzki te są niewielkie, ten pierwszy od dołu miał ok.1,5-2cm średnicy a reszta poniżej centymetra. Przed operacją miała też robione echo i wyszła niewielka endokardioza więc dostaje już Nelio 5mg 1/4 raz dziennie. Podczas operacji został usunięty guzek na łapie (zmiana łagodna), została wysterylizowana i usuneli jej 2 dolne sutki z lewej listwy wraz z węzłami chłonnymi, więcej się nie udało bo dostała obrzęku płuc pomimo tego, że narkoza była wziewna. W badaniu histopatologicznym wyszedł rak cewkowo-brodawkowaty o stopniu złośliwości G1. Wymacałam jej wczoraj też 2 guzki o wielkości główki od szpilki przy 2 sutku od dołu po prawej stronie. Weterynarz proponuje na razie to obserwować a ja sama nie wiem co robić. Czy nie lepiej byłoby to usunąć na tym etapie? G1 to może po wycięciu dostałybyśmy jeszcze kilka lat razem? Ale znowu pewnie wszystkiego się nie uda usunąć przy jednej narkozie? No i jeszcze ten obrzęk płuc, co jak kolejną narkozę zniesie jeszcze gorzej?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

25 września 2019, 10:28

ciężko Ci tutaj coś pomóc , na pewno usuwać i to pilnie zmiany , spróbować dociec powodu obrzęku płuc aby się tego ustrzec.da się usunąć wszystkie pakiety w jednej narkozie.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość