Nietrzymanie moczu psa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

wandka22
Posty: 4
Rejestracja: 28 marca 2021, 23:27

28 marca 2021, 23:40

Kundelek senior, wg lekarzy ok 13-14 letni (znaleziony jako mlodziak) zaczal zostawiac na poslaniu mokre plamy. Jest wykastrowany, nigdy nie mial problemow z czystoscia. Zrobione wszystkie badania - wykluczona cukrzyca, choroba Cushinga, watroba i nerki nie daja doskonalych wynikow ale sa w ok jak na seniora. Jest obecnie w trakcie przyjmowania antybiotyku na bakteryjne zapalenie pecherza, wyniki moczu zrobione po 5 dniach pokazaly ze w moczu nie ma juz bakterii ani leukocytow. Piesiu jednak nadal nie trzyma moczu, antybiotyk bierze juz tydzien, ma jeszcze brac kolejny tydzien. Nie ma odruchu siusiania co chwila mimo pustego pecherza jak to czesto bywa przy zapaleniu pecherza, ale duzo pije i jak pecherz sie napelnia, nie trzyma tego moczu i kropelkuje, nawet juz po 2 godzinach. Zdaje sobie sprawe ze to moze byc starosc plus efekt zaawansowanej spondylozy kregoslupa, jednak zanim pogodze sie z taka diagnoza, chcialabym sie upewnic czy mimo wyleczenia bakterii to popuszczanie jednak wciaz sie wiaze z choroba pecherza? Czy nie powinno ustac jesli mocz w badaniach wyszedl czysty? Jest pod opieka wspanialych lekarek, ale moze ktos tu mial podobne doswiadczenia, moze cos pominieto?
Eve_tim
Posty: 7
Rejestracja: 22 marca 2021, 17:25

29 marca 2021, 12:04

Cześć,

Mam podobną sytuację z moim pieskiem. Kundelek, ok. 8 lat.
Podczas snu zdarza mu się popuścić parę kropel moczu. Bylismy u weterynarza, mial zrobione badania moczu, krwi, usg. Wszystko ok. Dostal antybiotyk i ponownie badaliśmy mocz. Dalej ok.

Stanęło na tym, że to wynik kastracji, którą mial 2 miesiące wcześniej. Ponoc czasem się tak dzieje.
wandka22
Posty: 4
Rejestracja: 28 marca 2021, 23:27

03 kwietnia 2021, 22:45

Dzięki! Choć mój był kastrowany 10 lat temu. Przypuszczam że to od zaawansowanej spondylozy kręgosłupa. A i wiekowy już maluch. Kupiłam pampasa, ciekawe jak się przyjmie 😀
sidek4a
Posty: 76
Rejestracja: 20 kwietnia 2020, 14:25

07 kwietnia 2021, 14:59

wandka22 pisze:
03 kwietnia 2021, 22:45
Dzięki! Choć mój był kastrowany 10 lat temu. Przypuszczam że to od zaawansowanej spondylozy kręgosłupa. A i wiekowy już maluch. Kupiłam pampasa, ciekawe jak się przyjmie 😀
Cześć! Zmagam się z podobnym problemem u mojego psiaka... jakie pampersy polecasz? Weterynarz zalecił wam rehabilitację?
wandka22
Posty: 4
Rejestracja: 28 marca 2021, 23:27

21 kwietnia 2021, 12:24

Hej, zwykłe pampersy dla dzieci bo genialnie utrzymują suchość (ważne bo wtedy nie ma infekcji ani podrażnień) i są nieporównywalnie tańsze. Kupuję najmniejsze i owijam (delikatnie bez ucisku) w poprzek kawałkiem lekko elastycznego, przewiewnego t-shirtu. Albo czymkolwiek innym, byle przewiewnym. Ciągle ogarniam - zanim sprawdzisz co pasuje najlepiej, co i kiedy się zsuwa etc, minie trochę czasu. Wpisz w YT "dog diapers" albo po polsku (choć wtedy jest mniej materiału), ludzie zamieszczają sporo takich fajnych domowych sposobów :)
wandka22
Posty: 4
Rejestracja: 28 marca 2021, 23:27

21 kwietnia 2021, 12:25

Aha - rehabilitacja w wodzie jest podobno świetna, ale to jeszcze nie ten etap; na razie leki pomagają na tyle że śmiga jak młodziak
gizmin
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwietnia 2021, 22:18

26 kwietnia 2021, 22:39

Cześć,

miałem psa którego kastrowaliśmy trochę późno bo już w wieku powyżej 10lat jednak zaczęły pojawiać się guzy w związku z czym musieliśmy zrobić zabieg. Po 2 latach jakoś zaczął nam puszczać w domu.
Weterynarz zrobił badania testosteronu no i strasznie poleciał. Robiliśmy zastrzyki i pomogło. Wyniki weszły do normalnego poziomu, pęcherz prawidłowo trzymał i problem nam znikł.
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

07 maja 2021, 08:27

gizmin pisze:
26 kwietnia 2021, 22:39
Cześć,

miałem psa którego kastrowaliśmy trochę późno bo już w wieku powyżej 10lat jednak zaczęły pojawiać się guzy w związku z czym musieliśmy zrobić zabieg. Po 2 latach jakoś zaczął nam puszczać w domu.
Weterynarz zrobił badania testosteronu no i strasznie poleciał. Robiliśmy zastrzyki i pomogło. Wyniki weszły do normalnego poziomu, pęcherz prawidłowo trzymał i problem nam znikł.
Cześć!
w przypadku nietrzymania moczu u psa warto skonsultować się z weterynarzem. Jednak doraźnie można stosować pieluchy dla zwierząt, które niwelują nieprzyjemne skutki tej dolegliwości.
Pieluchy znajdziesz w naszym sklepie w rozmiarach od S do XL. Dzięki nim zadbasz zarówno o komfort Twojego podopiecznego, jak i porządek w domu!

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-pol-27444-TRIXIE-Pieluchy-dla-psow-rozmiar-M-L-23642.html?query_id=4
Zapraszamy do naszego sklepu!
KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość