Niedokrwistość i chora łapka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

maontheus
Posty: 1
Rejestracja: 14 marca 2023, 22:58

14 marca 2023, 23:12

Dzień dobry,

od 3 tygodni mój piesek (7 miesięcy, west highland white terrier ) ma znacznie zaczerwienienie na tylnej łapce, tak jak na poniższych dwóch zdjęciach( drugie zdjęcie jest po kąpieli dlatego zaczerwienienie można mocniej zauważyć). Byłem już 2 krotnie u weterynarza który twierdzi że jest lepiej ( a nie jest, jest znacznie gorzej) przepisał maść na nóżkę która nie przynosi większych efektów(po 2tyg stosowania), i oczywiście sam weterynarz nie jest w stanie stwierdzić co jest przyczyną, wykonałem dwa badania czyli morfologia podstawowa oraz pełna w której wyniki były sprawdzane "ręcznie", skan również znajduje się poniżej, weterynarz stwierdził niedokrwistość i teraz piesek przyjmuje żelazo i witaminy B12, moje pytanie jest następujące czy niedokrwistość ma związek z jego łapką? co może być powodem że pojawiło się tak spore zaczerwienienie na jednej łapce?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

16 marca 2023, 11:43

Dzień dobry,
Podwyższone parametry białych krwinek mogą wskazywać na toczący się stan zapalny w organizmie pieska. Czy na łapce nie było ranek, uszkodzeń skóry?
Przy niedokrwistości występuje bladość błon śluzowych, może występować sine zabarwienie skóry przy zaawansowanym stadium, jednak dotyczyłoby to wszystkich kończyn.
Najlepiej byłoby ogolić chorą łapkę , żeby sierść nie przeszkadzała w jej oglądaniu oraz udać się do innego lekarza weterynarii po drugą opinię.

Pozdrawiamy,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 1 gość