Nie wiem na co choruje pies

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

wersien
Posty: 1
Rejestracja: 07 czerwca 2022, 20:51

07 czerwca 2022, 21:49

Piszę tutaj pierwszy raz i zwracam się z prośbą o pomoc.

Pies, lat 11/12, waga ok. 16 kg, średni kundelek

Miał robione echo serca i badania na choresterol + tarczycę (badania załączam w zdjęciach)

Problem:
- Marzec 2022: katar, łzawienie i kaszel trochę jak od tchawicy albo kenelowy, miał powiększone węzły chłonne, szum w krtani, dodanie leków na alergię + leczony antybiotykiem - chwilę spokój

- Kwiecień 2022: wyjazd gdzie jest dużo drzew i ponowny kaszel w nocy, katar i łazawienie. Otrzymał leki na alergie dość mocne, węzły raczej niezmienione. Po przyjeździe do miejsca zamieszkania poszłam ponownie na kontrolę i po opisie: kaszel, katar, sapanie i szybki oddech w nocy polecono zrobić badanie serca. Ostatecznie pies otrzymał benakor 5 mg. Po czasie lekarz zobaczyła psa i powiedziała, że widzi u niego drżenie i powiększone oczy i zaleca zrobienie badań na tarczycę. Dostaje leki do brania, ale jeszcze ich nie otrzymał ani razu, bo...

- Maj 2022: ponowny problem z krtanią. Słychać tam szmery, wraca kaszel i aż widać że przepona mu cała pracuje. jest katar, łzawienie. Pies dostaje antybiotyki i trochę mu gardło odchorowało, ale weterynarz mówi by jeszcze go przetrzymać na antybiotykach + dodaje olejki do jedzenia w takich brązowych kapsułkach (są to witaminy). Po tygodniu wracam i kaszel jest uspokojony, pojawia się mniej. Na problem z katarem wet poleca dać mu olejki CBD bo przy lekach na serce woli nie dawać mu leków na alergię. Sama mu odstawiłam leki na serce bo zaczął bardzo sapać.

- Czerwiec 2022: jestem w oczekiwaniu na zamówiony olejek cbd 5%. Weterynarz dała mu jakiś płyn który należy podawać po 1 ml do jedzenia. Pies mocno sapie, niemal cały dzień mimo że nie jest jakoś gorąco. W nocy ma przyspieszony i dość płytki oddech. Widzę że katar jest nadal.

Jakieś pomysły? Powoli zaczynam się załamywać, bo staram mu się pomóc a nikt nie wie o co chodzi... Napływają mi już łzy do oczu, bo nie chcę by się męczył, a każda moja pomoc jest tylko na chwile czyli na kilka dni. Czy to jest alergia? Czy alergia prowadzi do dyszenia, płytkiego oddechu? Może to są problemy z zębami? Może ma problemy z brzuchem? Na prawdę czytam i nie wiem co mam mu poradzić. Może jesteście w stanie mi jakoś pomóc?

Obrazek
Obrazek
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

19 grudnia 2022, 13:21

Witam,
Bez przeprowadzenia badania ogólnego oraz klinicznego nie ma możliwości podania diagnozy.
Alergia oraz problemy z zębami mogą przybrać opisany obraz.
Polecam udać się o poradę do lekarza weterynarii zajmującego się pulmonologią w celu sprawdzenia dróg oddechowych.
Pozdrawiam serdecznie,
Kasia
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość