Nie trzymanie moczu

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Caaroolinee
Posty: 1
Rejestracja: 26 lipca 2019, 11:26

26 lipca 2019, 11:51

Witam,
Wiem że ten wątek był poruszany parę razy, liczę jednak że może coś się zmieniło, albo akurat w naszej sytuacji coś się da doradzić.

Mamy problem z 12 letnią suczką Amstaffa.
Około 4 lata temu miała sterylizację ze względu na ropomacicze. Wszystko było dobrze do zeszłego roku kiedy zauważyliśmy że bezwładnie popuszcza mocz np, leżąc na boku widać jak sobie sam kapie. Oczywiście od razu zgłosiliśmy się do lekarza. Który obstawił dwie możliwości albo właśnie problem po sterylizacji lub niestety już starość. Dostaliśmy syrop Propalin i wszystko wróciło do normy już po pierwszym użyciu, nawet przy mniejszej dawce niż była wymagana do jej wagi. Niestety około dwa tygodnie temu problem znienacka powrócił. Od razu podaliśmy dawkę do jej wagi jednak nic to nie dało, wiec wybraliśmy się lekarza, który dał nam Incurin. Zalecił początkowo jedną tabletkę, jednak to nic nie dało przez pierwsze dni, więc zalecił dwie czyli maksymalna dawkę, którą bierzemy już 3 dzień i nie ma żadnej poprawy. Czy szukać jeszcze jakiś leków i liczyć że co pomogą czy jest jeszcze jakaś szansa na ratowanie tej sytuacji?

Głownie martwi mnie zima, ponieważ po nocy jeśli leży na boku widać mokre plamy na nodze, boje sie że mokra wyjdzie na mróz -15 stopni żeby nie nabawiła się jakiś zapaleń, albo czegoś jeszcze gorszego?

Co do zapachu moczu nie jest jakiś "śmierdzący", wiadomo czuć lekka nieprzyjemną woń, jednak kiedy to powróciło zlikwidowaliśmy wszystkie koce i legowiska na rzecz jednorazowych mat, oraz częstszego przemywania newralgicznych miejsc wodą.

Mam nadzieję że uda sie coś poradzić oraz za wszelkie sugestie bardzo dziękuje!
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 lipca 2019, 09:43

wykonaj podstawową analizę moczu jeśli badanie wyjdzie ok spróbujcie psu podać lek doszczelniający pęcherz oparty na oxybutinie
AMT-PARTS
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2021, 11:53

18 maja 2021, 11:59

Witam serdecznie mam taki problem z pieskiem. Jest to to suka border collie obecnie ma 4 miesiące. Od początku jej pobytu u mnie kapał z niej mocz, gdy biegała, gdy leżała siedziała, po nocy też była cała mora. Półtora miesiąca temu przeszła operację korygującą lewy moczowód który przebiegał wewnątrz ściany pęcherza i ujście miał w cewce moczowej. Po operacji poprawiło sie jedynie to ze gdy biega/spaceruje ogólnie w pozycji stojącej już z niej nie leci mocz. Ale gdy leży, siedzi, śpi małymi kropelkami wypływa z niej mocz. Od połtora tygodnia podajemy jej propalin 0,2 ml 3x na dobę pies waży 10kg. Na początku podawania było jeszcze gorzej mocniej się z niej lało teraz troche sie uspokoiło i wróciło do stanu z przed podawaniem propalinu. Wczoraj byłem u innego weterynarza i zrobilismy jej cystoskopię w celu potwierdzenia że operacja została prawidłowo przeprowadzona i wszystko jest zrobione dobrze. Powoli kończą mi się pomysły. Może ktoś coś podpowie?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość