Nawracające biegunki

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gosia Mickiewicz
Posty: 37
Rejestracja: 06 listopada 2017, 05:43

26 grudnia 2018, 22:59

Witam, od lipca zmagamy się z nawracającymi biegunkami. Mamy zrobiona morfologie, biochemia - wszystko ok.
Mamy badanie w kierunku niewydolności trzustki - ok.
Przed nami badanie na tlenowce i beztlenowce. Przeczytałam o badaniu w niemieckim laboratorium na panel biegunkowy pcr, badanie jest kosztowne, ale chciałbym je zrobić. Pytanie do Pana Doktora czy warto? Czy może faktycznie najpierw zrobić kupę na tlenowce i beztlenowce.
Na pierwotniaki mieliśmy już badanie metodą flotacji, wynik ujemny.
Słyszałam jednak ze nie zawsze wychodzi. Lepszy jest test elisa a najbardziej badanie pcr.
Proszę o radę. 2 stycznia zaraz po nowym roku ruszamy na kolejne badania, chciałbym już wiedzieć na jakie się zdecydować.
Z góry dziękuję za pomoc.
P. S. Pies jest od lat na tej samej diecie, mimo tych paskydnych kup zachowuje radość i żywotność, apetyt niezmienny od lat - ogromny.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

25 stycznia 2019, 10:26

wszystkowarto robić co zmierza do diagnozy a zasadność i kolejność badań musisz ustalać z lekarzem prowadzącym. Piszesz ogólnikami nie podajac co to za pies, co je, jakie badania były robione więc nie można sie do tego odnieść.
Gosia Mickiewicz
Posty: 37
Rejestracja: 06 listopada 2017, 05:43

27 stycznia 2019, 17:24

Jarek pisze:
25 stycznia 2019, 10:26
wszystkowarto robić co zmierza do diagnozy a zasadność i kolejność badań musisz ustalać z lekarzem prowadzącym. Piszesz ogólnikami nie podajac co to za pies, co je, jakie badania były robione więc nie można sie do tego odnieść.
Zrobiliśmy badanie pcr6, mamy clostridium perfringens. Leczymy się metronizadolem i clavubactinem. Jesteśmy na półmetku. Jeszce 10 dni. Mam nadzieję, że te paskudztwo już nie wróci.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość