Nawracająca biegunka i krew w kale

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Berek20
Posty: 1
Rejestracja: 12 grudnia 2022, 15:46

12 grudnia 2022, 16:04

Cześć,
mój pies ma dwa lata, mały pinczer. Od ponad miesiąca, nieregularnie, nagle zaczyna mu bardzo bulgotac w brzuchu i zaraz ma biegunke zakończoną krwią. Kolejny stolec normalny i tak średnio co kilka dni. Brak innych objawów, bawi się jak zwykle, ma apetyt. Nie zmieniałam nic w diecie. Po tabletkach na odrobaczanie nic się nie pojawiło. To mój pierwszy pies, nie bardzo znam się na psich chorobach, więc prośba o radę/sugestie co to może być. Z góry dziękuję.
Vet4u
Posty: 668
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

12 grudnia 2022, 17:22

Dzień dobry!

Barwa krwi w kale moze nam sugerować w jakim odcinku przewodu pokarmowego leży problem. Jeśli krew jest czerwona - krew jest świeża, więc przyczyny należałoby szukać w jelicie grubym. Jeśli jest ona ciemniejsza lub nawet czarna, oznacza to, że krew pochodzi z wyższego "piętra" przewodu pokarmowego. Przyczyn takiej biegunki może być wiele, od pasożytów i bakterii po nowotwory czy urazy. Należałoby rozszerzyć diagnostykę u lekarza weterynarii (np. wykonać badanie USG, ale ostatecznie lekarz decyduje jakie badania będą zasadne), a nawet skonsultować się ze specjalistą gastroenterologiem. Życzę dużo zdrowia psiakowi!

Pozdrawiam serdecznie,
Julia
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość