Nasieniak wewnątrz kanalikowy a neoplasmoxan

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Justyna888
Posty: 1
Rejestracja: 11 marca 2022, 15:29

11 marca 2022, 15:41

Witam wszystkich. Opiszę w skrócie historię choroby mojego pieska. Owczarek Colie 10 lat w październiku został poddany kastracji ponieważ w badaniu USG zostały wykryte dwa guzy które zostały oddane do badania i okazało się że mój skarbuś mial nasieniaka wewnątrz kanalikowego. W lutym miał wykonywane USG a miesiąc wcześniej morfologię i biochemię. Czysto bez przerzutu. Od kastracji w październiku przytył już 4 kg czyli waży już ponad 30 kg zrobił się leniwy i ma przeogromny apetyt od września jest na neoplasmoxanie. Mam pytanie do was czy jest sens podawać jeszcze ten neoplasmoxan? Mój wet mówił że ten lek dożywotnio powinien brać . Jeśli ten rąk został wycięty to czy jest sens czy on ma jeszcze tego raka bo trochę się gubię. Z góry dziękuję za pomoc 😊
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

29 września 2022, 19:22

Witam,
Neoplasmoxan jest preparatem zalecanym do stosowania u psów ze zdiagnozowanym nowotworem, psów znajdujących się w grupie ryzyka wystąpienia nowotworu oraz psów starszych.
Nasieniak jest nowotworem złośliwym, który może dawać przerzuty do innych narządów oraz do węzłów chłonnych. Przerzuty mogą wystąpić nawet kilka lat po usunięciu głównego nowotworu, dlatego Pani pies znajduje się w grupie ryzyka.
Jeżeli ma Pani wątpliwości w kwestii stosowania preparatu może Pani udać się do innego lekarza by zasięgnąć drugiej opinii.
Pozdrawiam,
Kasia
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość