Narośl na łapce

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ODPOWIEDZ
fallenangeldbd

19 lutego 2021, 17:15

]Witam!!

U mojej ok 20 letniej kotki na tylnej łapce pojawiła się narośl w postaci takiej średniej gulki, po jakimś czasie być może w wyniku ingerencji kotka narośl się bardzo powiększyła, doszło do pęknięcia skóry i wysięku na zewnątrz, kotek czuje się dobrze trochę kuleje. Ze względu na wiek zwierzaczka nie wiem czy udać się do weterynarza czy też poczekać i guz sam się wchłonie. Proszę o pomoc co to może być i czy konieczna jest wizyta u weterynarza. Dziekuję

Chciałabym dodać zdjęcie guzka ale nie umiem.
niaiu

22 lutego 2021, 09:54

Mimo wieku kotki i tak chyba warto odwiedzić lekarza... W końcu lepiej jej ulżyć, bo to z pewnością nie mały dyskomfort dla niej. Umów się koniecznie na wizytę
lek. wet. Karolina Miechowska

23 lutego 2021, 08:31

fallenangeldbd pisze:
19 lutego 2021, 17:15
]Witam!!

U mojej ok 20 letniej kotki na tylnej łapce pojawiła się narośl w postaci takiej średniej gulki, po jakimś czasie być może w wyniku ingerencji kotka narośl się bardzo powiększyła, doszło do pęknięcia skóry i wysięku na zewnątrz, kotek czuje się dobrze trochę kuleje. Ze względu na wiek zwierzaczka nie wiem czy udać się do weterynarza czy też poczekać i guz sam się wchłonie. Proszę o pomoc co to może być i czy konieczna jest wizyta u weterynarza. Dziekuję

Chciałabym dodać zdjęcie guzka ale nie umiem.
Dzień dobry,

Każdą niepokojącą zmianę, zachowanie oraz objawy należy skonsultować z lekarzem weterynarii. Ciężko z samego opisu ocenić co to jest, diagnoz nie stawia się bez obejrzenia pacjenta. Zalecam udać się do lekarza weterynarii, w celu diagnostyki oraz pomocy choćby w uśmierzeniu bólu, który kotka na pewno odczuwa.

lek. wet. Karolina Miechowska
orwell1

24 lutego 2021, 08:44

Udaj się koniecznie do weterynarza ;) Pomoże rozwiązać problem, znajdzie odpowiedni sposób na usunięcie narośli, a w dodatku na pewno poda coś na poprawę funkcjonowania kota. Powodzenia !
ODPOWIEDZ