Najlepszy preparat na kleszcze?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

szames
Posty: 238
Rejestracja: 10 września 2008, 13:15
Kontakt:

27 lipca 2013, 00:54

Przez jakiś czas stosowałem obrożę Bayera. Hm, no cóż...przeciw pchłom była rewelacyjna, lecz kleszcze miały się w jak najlepszej kondycyi i będąc wypasione wypinały się z "baru" i leżały na podłodze machając łapkami.
alekamel
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2014, 06:33

17 maja 2014, 06:43

Mam dwa benki mieszkające na zewnątrz w zeszłym roku mieliśmy obroże fiprex i musieliśmy wspomóc kropelką, teraz mamy obrożę KilTix i działa rewelacyjnie :) jest tańsza od fiprexu, tylko bardzo mocno zapachowa, raczej do domu się nie nadaje.
jotkaszka
Posty: 74
Rejestracja: 13 kwietnia 2008, 23:05

17 maja 2014, 12:30

Już 3 rok używam obroży foresto firmy Bayer. Kilka razy w tygodniu eksplorujemy tereny "niebezpieczne" lasy, łąki, pola i obroża wg mnie i znajomych, którzy stosują ją na swoich psiakach, dobrze się sprawdza.
Gość

16 października 2014, 23:43

My używamy kropelek EFFIPRO, firmy Vibrac. Są super, ani jednego kleszcza od 2 lat.
Kondziu89
Posty: 1
Rejestracja: 22 lipca 2019, 17:29
Lokalizacja: Warszawa

22 lipca 2019, 17:34

Ja stosuje foresto i póki nic psu się nie dzieje to będę ją stosował nadal :) Czasem mogą występować alergie ale to już uzależnione jest od danego psa. Wtedy trzeba szukać innej dobrej obroży, polecam poczytać ten temat http://dobrerankingi.pl/hobby-i-sport/o ... m-ranking/ jest tu kilka dobrych obroży do wyboru, a także odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania :)
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

13 kwietnia 2022, 09:10

Witaj!
Kleszcze to duży problem, który towarzyszy Twojemu psu nie tylko latem, ale i wiosną. Czy wiesz, jak prawidłowo się przed nimi chronić? Ważne jest, aby poznać dokładnie jak powinna wyglądać profilaktyka antykleszczowa.
Na naszym blogu znajdziesz poradnik, który dostarczy Ci niezbędnych informacji na temat kleszczy. Sprawdź!
https://www.krakvet.pl/artykuly/kleszcz ... -wiedziec/

KrakVet.pl
bilska
Posty: 17
Rejestracja: 22 stycznia 2021, 08:42

25 kwietnia 2022, 21:48

Sporo przetestowalismy jesli chodzi o kleszcze i sprawdzily sie nam kropelki Fiprex Duo. Sporo chodzimy po lesie, po dworze ogolnie, pies mega aktywny i zadnego kleszcza nam nie przyniosł
budynka
Posty: 28
Rejestracja: 24 czerwca 2019, 18:22

01 czerwca 2022, 14:12

w zeszlym roku spoko byla obroza.. ale w tym sie nie sprawdzila nie wiem co sie zmienilo. teraz mam krople na grzbiet fiprex i je polecam z czystym sumieniem
magdarobson
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2022, 10:03

15 czerwca 2022, 21:45

U nas najlepiej sprawdziły się krople Fiprex Duo. Od czasu kiedy zaczęliśmy je stosować u naszego psa mamy spokój z kleszczami.
sierra
Posty: 12
Rejestracja: 16 stycznia 2023, 12:55

07 marca 2023, 12:19

nie ma nic lepszego niz krople fiprex duo do kupienia w kazdym wiekszym zoologiocznym
Vet4u
Posty: 668
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

30 marca 2023, 11:07

Witam,
Aktualnie rynek środków weterynaryjnych na kleszcze jest obszerny i można znaleźć wiele różnych preparatów. Warto skontaktować się z lekarzem weterynarii, celu dobrania odpowiedniego z nich.
Dużą zależnością do tego jak długo będzie działał środek jest: pora roku oraz wysyp kleszczy w danym roku.
Jeśli środek początkowo polecany przez weterynarza nie zadziałał, trzeba rozważyć następujące kwestie:
- Czy preparat został w odpowiedni sposób zaaplikowany zwierzęciu?
- Czy zwierzę nie zostało zmoczone 3 dni po podaniu preparatu?(w przypadku preparatów spot-on oraz pour-on)
Następnie udać się do lekarza weterynarii po inny preparat lub (w wypadku, kiedy problem leży nie po stronie preparatu, a po stronie zastosowania) ten sam środek i ponowić aplikację.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość