Najlepszy preparat na kleszcze?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

19 marca 2010, 08:53

u nas swietnie sprawdza sie fiprex, raz w miesiacu zakraplany na skore, a przed wyprawa na dzialke lub do lasu dodatkowo pare dawek Fiprex spray dodatkowo....
cather
Posty: 91
Rejestracja: 25 sierpnia 2009, 14:47

19 marca 2010, 10:29

Ja używam po prostu czystej amitrazy. Kupuję ją w strzykawce u weterynarza. Raz na dwa tygodnie kroplę wpuszczam do szklanki przegotowanej wody, dokładnie mieszam i tym roztworem smaruję psu kark. Taki sposób zabezpieczania poleciła mi kiedyś pewna hodowczyni charcików włoskich [mój pies to właśnie charcik].
Plusy: absolutnie najskuteczniejszy ze wszystkich stosowanych dotąd przeze mnie środków, naprawdę bezkonkurencyjny [a mieszkam w zagłębiu kleszczowym], świetny także na rozmaite inne pasożyty, nie tylko kleszcze [patrz „przyklejony” temat o nużycy]; teraz to wygląda tak, że od czasu do czasu znajdę martwego lub śniętego kleszcza na psie lub w domu, kiedyś mimo zabezpieczeń nie było właściwie dnia bez kleszcza i dość często trzeba było je wyciągać; no i cena – roczna porcja kosztuje mnie 10 złotych [przy psie o wadze 5 kg].
Minusy: amitraza jest mocno toksyczna, trzeba rygorystycznie przestrzegać dawkowania, a najlepiej wszystko omówić z weterynarzem; do tego amitraza nieziemsko śmierdzi, coś jak naftalina razy 100. Strzykawkę trzymam w kilku torbach foliowych w oddzielnej szufladzie, torby wymieniam po każdym użyciu strzykawki, a i tak szuflada nie nadaje się już do innych celów; natomiast już po zakropleniu pies trochę śmierdzi przez kilka godzin, ale bez przesady.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

20 marca 2010, 23:47

Od kilku sezonów zakraplam psom Ektopar(Permetryna),dodatkowo mają obroże Sabunol.
Co 3 tygodnie spryskuje naturalnym, preparatem EXTNER(nie mozna go przedawkować i to jest zaleta)
To wszystko :)
Ostatnio zmieniony 21 marca 2010, 08:09 przez Robert A., łącznie zmieniany 1 raz.
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

21 marca 2010, 07:07

My równiez Fiprex - kupowałam w zeszlym sezonie w 3-pack na allegro, coś za 37 zł, i to mi wystarczylo na cały sezon praktycznie, mimo że mam psa 30 kg, to kleszcze jej nie lubią, także kropimy w tych najbardziej krwiożerczych miesiąca - maj - wrzesień... więc zakrapiałam co 6-7 tygodni.
annnnnna
Posty: 4
Rejestracja: 03 marca 2010, 00:51

25 marca 2010, 23:20

Mam prośbę - poszukuję ProMerisDuo - dla psów 40 kg - będę wdzięczna za namiary - może byc na PW
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

03 kwietnia 2010, 22:15

Polecam polski odpowiednik Preventica,nazywa się Contra Tix i jest 4x tańsza(obroża)
s_gorzkaaaaa

08 czerwca 2013, 21:46

Robert A. pisze:Od kilku sezonów zakraplam psom Ektopar(Permetryna),dodatkowo mają obroże Sabunol.
Co 3 tygodnie spryskuje naturalnym, preparatem EXTNER(nie mozna go przedawkować i to jest zaleta)
To wszystko :)

Ja piernicze, Robert, swojego psa to chcesz zabic chyba. NIE WOLNO STOSOWAC KILKA PREPARATOW NA RAZ!!!! przeciez to tez truje Twojego psa. masakra :/ ludzie w ogole nie mysla. sam jakbys mial sie popsikac srodkiem na komary to bys sie w nim wykapal zeby bylo skuteczniej????
alona

13 czerwca 2013, 19:16

Ja od ponad roku stosuje u moich dwóch jamników fiprex i jestem bardzo zadowolona. Kropelki stosuje raz na 4 tygodnie i żadnych infekcji od kleszczy nie łapią. Dodatkowo jak wybieram się z nimi na dalsze spacerki to psikam je sprayem też od fiprexu :)
Nezi
Posty: 17
Rejestracja: 04 czerwca 2013, 19:52

13 czerwca 2013, 19:43

s_gorzkaaaaa pisze: Ja piernicze, Robert, swojego psa to chcesz zabic chyba. NIE WOLNO STOSOWAC KILKA PREPARATOW NA RAZ!!!! przeciez to tez truje Twojego psa. masakra :/ ludzie w ogole nie mysla. sam jakbys mial sie popsikac srodkiem na komary to bys sie w nim wykapal zeby bylo skuteczniej????

Bez przesady - wydaje mi się,że jest wiele osób które stosuje np. obrożę i krople dodatkowo tym bardziej jak pies np. pływa w jeziorze czy idzie się w jakieś mocno zakleszczone tereny i jakoś do tej pory ja nie spotkałam się z jakimis pracami naukowymi mówiącymi,że to zabójstwo dla psa.....
U nas prawie całorocznie Preventic - w okresie mocno kleszczowym czasami dodatkowo krople Fiprex ale głównie obroże i po każdym spacerze przeszukuje ją a w trakcie spaceru odruchowo przemiatam po sierści
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

14 czerwca 2013, 17:16

ja niestety też nie zalecam łączenia preparatów.
Gość

21 czerwca 2013, 09:56

bazyli1 pisze:Jaki preparat/obrożę przeciwko kleszczom polecacie. Mój pies byl spryskany frontlainem ale dziś zauważyłam kleszcza - jutro idę do weterynarza zaopatrzyć się w coś przeciw tym pajaczkom i wyrwać obcego:(
Ja używam co miesiąc płynu (Fiprex lub Frontline), ale codziennie po każdym spacerze dokładnie oglądam psy (mam dwa), bo mieszkam przy lesie. Codziennie znajduję w nich kleszcze, które jeszcze się nie wczepiły w skórę, ale co kilka dni znajduje takie, które już się opiły krwi. Na ogół te opite są już martwe, zatruwają się preparatem przeciwkleszczowym. Moje psy miały już setki wczepionych kleszczy i żaden nigdy nie miał żadnej choroby pokleszczowej (jeden ma 12 lat, drugi 6). Oba psy sa zdrowe, energiczne, maja apetyt. Oba są adoptowane ze schroniska...
Lidan
Posty: 167
Rejestracja: 17 grudnia 2006, 23:13
Lokalizacja: Kraków

24 czerwca 2013, 19:23

Z psami jest najwyraźniej tak, że jedne są mniej atakowane przez kleszcze inne bardziej. Moje suczki w tej chwili obydwie mają obroże Preventic. Gapa miała od kwietnia może ze 3 kleszcze, Kola czasem nawet 2 dziennie. Mam dodatkowy repelent over zoo, którym pryskam psy przed wyjściem na łąki czy do lasu ale i tak czasem nie pomaga. W tej chwili jestem na urlopie i psiaki gospodarzy, u których mieszkamy są pryskane Fiprexem. Podobno nie łapią kleszczy w ogóle. Moje też zostały tym popryskane a na drugi dzień Kola już miała "lokatora". Obroże za chwile przestaną działać i nie mam pojęcia co mam znowu kupić bo wypróbowałam już kiltix i frontline. Kilktix działała 2 lata temu, w tamtym roku już nie. Frontline do zakrapiania nigdy nie odstraszał kleszczy.
lexie_
Posty: 68
Rejestracja: 23 lipca 2011, 22:13

24 czerwca 2013, 20:01

Ja z całego serca polecam Advantix, kropimy od 3 sezonów i ani jednego kleszcza a zdarzają się wypady na łąki. Należy pamiętać że skuteczność tych preparatów bardzo spada jeśli są stosowane niesystematycznie.
cairn terierek
Posty: 12
Rejestracja: 08 czerwca 2013, 10:23

27 czerwca 2013, 13:10

Advantix
3Msto

03 lipca 2013, 11:18

Dzień Dobry
Własnie jesteśmy w ostatnim tyg. działania preparatu przeciw kleszczom.
I naprawdę nie wiem który preparat tym razem zastosować.
Ozzy <mix husky> ok 2 lat zamieszkał u nas w kwietniu < do kwietnia schronisko>.Pierwszy preparat który zastosowałam :frontline spot on - zauwazyłam w ciągu doby lekkie osowienie u Ozze'go< w ostatnim tyg.działania złapał kleszcza> . drugim był, nadal jest: Certifect <z dod. amitrazy> - i nie chcę tego więcej widzieć na oczy. Pies, godzine po zakraplaniu , poprostu mi "padł" <tętno spowolnione, oddech płytki.> - uboczne działanie amitrazy . Na szczęscie obyło się bez interwencji od/ze str weterynarza.
Ozzy waży 22kg - więc dawka była odpowiednio podana przez weterynarza.
chciałabym dowiedzieć się który preparat na naszym rynku naprawdę jest dobry , bez ubocznych działań , w każdym bądż razie bez takich drastycznych jak ostatnio.
Może zrezygnowac z zakraplacza a używac tylko obroże ? Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość