Nagla slepota

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Kataluna
Posty: 1
Rejestracja: 26 czerwca 2021, 00:55

26 czerwca 2021, 01:49

Witam,
4 tyg temu moj pies (10letni Akita) w ciagu kilku stracił wzrok (obustronnie). Gdy tylko zauważyłam ze ma problem z widzeniem (jeszcze wtedy widzial) zabrałam go na wizyte do weterynarza. Sprawdzane było ciśnienie w oczach i robione podstawowe badania okulistyczne. Wszystko było w normie. Dostał krople z antybiotykiem niestety w przeciągu 5 dni stracil całkowicie wzrok.
Trafiłam do kolejnego weterynarza gdzie oprócz podstawowych badan okulistycznych jak poprzednio pies miał zrobiona krew gdzie ALAT =1300 ( z rozcieńczonej krwi) przez co miał podane plyny (2 kroplówki). W sprawie oczu stwierdzono zapalenie naczynowki.
Dostał rownież antybiotyk ogólny na tydzien i krople stertdowe z neomycyna. Był badany przez okulistę ale wszystkie opcje diagnozy były przypuszczeniami. Wątroba w normie, krew w normie. Zrobione zostało usg oczu i prawdopodobnie pies ma uszkodzona przez zapalenie siatkówkę. i Przy tej okazji stwierdzono stan zapalny prostaty - pies dostał antybiotyk na 2 tyg.
Po przyjęciu drugiej serii antybiotyku i podawaniu kropli przez 3 tyg pojawił sie kolejny problem - jęczmień (?)na powiekach.
Jaka moze byc przyczyna utraty wzroku i czy moze byc odwracalna? Jak pomoc psu z jęczmieniem? Proszę o pomoc.
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

13 lipca 2021, 09:44

Dzień dobry,

O przyczynę nagłej utraty wzroku i czy jest ona odwracalna należy zapytać lekarza prowadzącego psa. Tylko on ma dostęp do wyników i może je należycie zinterpretować. To samo tyczy się jęczmienia. Ciężko cokolwiek ustalić nie znając całej historii psa.

Pozdrawiam,
lek. wet. Karolina Miechowska
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość