Mycoplazma, i inne bakterie

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Simon
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2023, 06:57

28 maja 2023, 12:45

Dzień dobry,
Panie doktorze zwracam się z prośbą o konsultację w sprawie leczenia moich dwóch piesków.
Pieski pochodzą z hodowli, po pierwszej wizycie u naszej Pani doktor i wielu badaniach tj krew, rtg, iniekcjach przeciwzapalnych ( piesek Fendi miał objawy podobne do kaszlu wstecznego, podejrzewano zapadanie tchawicy) ale rtg wszystko wykluczył.
Rtg miały obydwa pieski, objawy tylko jeden Fendi.
Doktor zrobiła wymaz z tchawicy u Fendiego, badania kału u obydwu.
Wyniki załączam do wglądu.
Pierwsze dwa wyniki to Kiwi, ten bez objawów.
Następne to Fendi,
po pierwszym wymazie, leczenie:
Metronidazol 2*1
Marfloxin 20mg 1*0,5 tabl
hepatiale forte 1*1
Probiotyk Fortiflora 1*0,5
Po drugim wymazie, który znowu wyszedł pozytywny i została mycoplazma, leczenie:
Sumamed 2* 1/3 tabl
plus probiotyk.
W sobotę mieliśmy trzeci wymaz, bardzo kochamy te pieski i zrobimy wszystko aby je wyleczyć, dlatego bardzo Pana proszę o poradę co Pan myśli o tym leczeniu, czy można coś innego spróbować, czy istnieje jakaś szansa aby on pozbył się tej bakterii.
Drugi piesek nie ma żadnych objawów ale niepokoi mnie też to, że może nosi ją w sobie.
Nie mogę załączyć wyników piesków

Pozdrawiam Pana
Vet4u
Posty: 668
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

31 maja 2023, 12:40

Dzień dobry!
Jeśli ma Pan wątpliwości co do stanu zdrowia lub sposobu leczenia Pańskich pupili to zawsze można skonsultować się z innym lekarzem weterynarii celem zasięgnięcia drugiej opinii. Proszę pamiętać, że niestety bez przeprowadzenia badania klinicznego nie jest możliwe postawienie jakiejkolwiek diagnozy, zatem wizyta w gabinecie jest konieczna.
Życzymy dużo zdrowia dla pupila i pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
Simon
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2023, 06:57

02 czerwca 2023, 08:05

Hm, Nie uzyskałam żadnej pomocy😐
To co Państwo napisali jest oczywiste. Liczyłem na poradę a nie kilka zdań z automatu.
Zastanawiam się dlaczego inni uczestnicy forum dostają odpowiedzi na pytania a w moim dość trudnym, przykrym przypadku zero.
Pozdrawiam
wiedzainatura
Posty: 18
Rejestracja: 12 października 2022, 09:07

02 czerwca 2023, 14:14

W przypadku podejrzenia zakażenia bakteryjnego, jak w przypadku Fendi, stosowanie antybiotyków, takich jak metronidazol i marfloxin, jest standardowym postępowaniem. Sumamed jest również skutecznym antybiotykiem o szerokim spektrum działania. Probiotyki, takie jak Fortiflora, są stosowane w celu przywrócenia równowagi bakteryjnej w jelitach i mogą być korzystne po antybiotykoterapii.

Jeśli Fendi nadal ma dodatni wynik wymazu na mykoplazmę, istnieje kilka możliwości. W pierwszej kolejności należy skonsultować się z weterynarzem, aby omówić dalsze kroki. Twój weterynarz może zalecić kontynuację obecnej terapii, wprowadzenie innego antybiotyku lub inne strategie leczenia. W przypadku pieska, który nie wykazuje objawów, ale może być potencjalnym nosicielem, również ważne jest monitorowanie i skonsultowanie się z weterynarzem w celu ustalenia dalszego postępowania.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań dotyczących leczenia Twoich piesków, zawsze warto skonsultować się bezpośrednio z weterynarzem, który ma dostęp do pełnej historii medycznej Twoich pupili. Weterynarz będzie najlepiej zorientowany w ich przypadku i będzie w stanie dostosować terapię do ich indywidualnych potrzeb.

Pragnę przypomnieć, że jako model językowy nie jestem weterynarzem, a moje odpowiedzi mają charakter ogólny. Ważne jest, aby skonsultować się z weterynarzem w celu uzyskania profesjonalnej porady i dalszej opieki nad Twoimi pieskami.

Życzę powodzenia i mam nadzieję, że Twoje pieski szybko odzyskają zdrowie!

Pozdrawiam!



_______________________________________
https://otomedi.pl/post-przerywany-czy- ... skuteczna/
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość