Łysiejący ogon?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

magdalenka87
Posty: 194
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 13:14

20 lutego 2011, 10:12

Witam,


Mojemu blisko 17 letniemu pieskowi (wczoraj zauważyłam) wyłysiał w jednym miejscu na zewnętrznej stronie ogona kawałek sierści:( Zauważyłam tam również, że to wygląda tak jakby mu ktoś wyciął w tym meijscu sierść to taki "placek" łysy i wtym miejscu skóra troszkę napuchnięta i są na niej czarne strupki jakby coś się przykleiło, sądzę, że to postęuje bo kawałeczek niżej sierść jest przeżędzona nie widziałam tego wcześniej(bardzo gęstą sierść ma pies,a to miejsce na ogonie zawsze nosi nad grzbietem:( Co to może być?


:(:(:(
magdalenka87
Posty: 194
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 13:14

20 lutego 2011, 12:02

Panie Jarku,


tak jeszcze myślę, teraz o ogonie-czy może to mieć związek z przerostem prostaty i torbielem około prostaty? (26 mm):(
she1
Posty: 94
Rejestracja: 01 stycznia 2011, 13:09

20 lutego 2011, 12:07

łysiejący ogon może mieć związek z hormonami, alergią, zakażeniem grzybicznym... warto pokazać pieska lekarzowi :)
magdalenka87
Posty: 194
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 13:14

20 lutego 2011, 19:14

obawiam się, że hormony:( jak pisałam ma powiększoną prostatę i tą nieszczęsną torbiel (dosyć duża 26 mm):( jutro jedziemy na zastrzyk z Discusa i lasery to od razu popytamy o ogonek... mam nadzieję, że to jakaś drobnostka u staruszka wyskoczyła mimo wszystko...

PS wciąż cieszę się z faktu, że pies chodzi i wstaje sam po upłynięciu terminu działania blokady, a tu co chwilę wyskakują nowe rzeczy i nie jesteśmy w stanie skupić się na leczeniu jednego schorzenia bo pojawia się kolejne...

Pozdrawiam i życzę zdrowia wszystkim czworonogom ;D
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

20 lutego 2011, 22:38

to kwestia hormonalna. Opisujesz zmianę łojotokową grzbietu ogona. Na pewno jak we wcześniejszym poście napisałem leczenie psa ( stabilizacja hormonalna) i miejscowe leczenia zmiany na ogonie.
magdalenka87
Posty: 194
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 13:14

21 lutego 2011, 18:38

więc jestem trochę zaniepokojona reakcją lekarza na tą zmianę...nic nie zalecił do leczenia, powiedział, że to normalne (przy powiększeniu prostaty). Moja jedyna obawa to pytanie czy może psu całkowicie wyłysieć ogon? Czy może w wieku mojego psa(17 lat) nie można stosować leczenia? Sama nie wiem co myśleć, do tej pory miałam bardzo dobre zdanie o tym lekarzu i nie wiem cozy powinnam zwrócić mu uwagę, że domagam się jakiegokolwiek leczenia:/ :(
Awatar użytkownika
kamila lakusiowa
Posty: 485
Rejestracja: 18 września 2008, 19:51
Lokalizacja: Białystok

21 lutego 2011, 22:11

Na ogonie są gruczoły wydzielające hormony i dlatego te miejsce jest zmienione. Chyba nie ma możliwości wyłysienia całego ogona.
Może skonsultuj z innym? Nie mówię zmieniaj, ale poradz się. Może inny sasugeruje Ci dobre rozwiązanie?

U nas ten ogon też był łysy ale po kastracji zmiany stały się lżejsze.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

25 lutego 2011, 23:18

na szczęście ogon nie wydziela żadnych hormonów. Ogon raczej cały nie wyłysieje.
magdalenka87
Posty: 194
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 13:14

26 lutego 2011, 22:52

Bardzo mnie to cieszy Panie Jarku , ponieważ mój psiak ma piękną długą pokrywę włosową i nie widać na razie tej zmiany na ogonie ponieważ sierść z góry ją skutecznie zakrywa :)
Awatar użytkownika
kamila lakusiowa
Posty: 485
Rejestracja: 18 września 2008, 19:51
Lokalizacja: Białystok

05 marca 2011, 09:12

Jarek pisze:na szczęście ogon nie wydziela żadnych hormonów.

Ale są tam gruczoły, tak?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

06 marca 2011, 23:15

tak łojowe.
vocal1

07 marca 2011, 00:49

Witam wszystkich.mój dog niemiecki ma również tę przypadłość.Sporo na ten temat czytałam i wszystko wskazuje na zaburzenia hormonalne.Skubi ma 6 lat więc obawiam się trochę zabiegu operacyjnego.W grudniu miał poważne zaburzenia jelitowe.Zrobiono szereg badań i okazało się,że ma przerośniętą prostatę.tak więc powinien być poddany operacji kastracji i wycięcia prostaty.W związku z jego wiekiem mam obawy czy jest to bezpieczne.Ogólnie zachowuje się poprawnie,czasem okazuje nerwowość w stosunku do psa,którego nie zna.Jeśli chodzi o ludzi nie występują nienormalne zachowania.Jest potulny i chętny do przytulania.Pozdrawiam.
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

25 listopada 2022, 10:43

Cześć! ;)
Jeśli tylko zauważysz coś niepokojącego powinieneś odwiedzić gabinet weterynarza. W takich sytuacjach nie możesz zwlekać. Szybkie i fachowe działanie wpłynie na stan zdrowia i ogólne samopoczucie Twojego podopiecznego.
Musisz wiedzieć,że taka wizyta może wiązać się ze stresem u zwierzaka. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zredukować ten stres koniecznie poznaj techniki. Znajdziesz je u nas na blogu! ;)
https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość