lamblie - skuteczny środek

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Szopka
Posty: 8
Rejestracja: 18 października 2007, 20:43

14 września 2013, 21:19

problem rozwiązany :)
a_turowska

28 kwietnia 2014, 21:37

chyba i mój pies ma lamblie. Zbieramy kał by potwierdzić wstępną diagnozę. Ten wyciąg z czarnego orzecha jest na alkoholu. Można psu dawać?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 maja 2014, 09:24

najlepiej nie zbieraj kału tylko świeży zrobiony przed lecznicą lub pobrany przez lekarza z prostnicy oddaj natychmiast do badania.
ewa_i_kontra

03 października 2014, 21:04

Witam,
mój kot ostatnio bardzo chorował. Po prostu któregoś dnia zaczął wymiotować, przestał jeść. Bardzo szybko się odwodnił. Został podleczony - kroplówki, sterydy, antybiotyk, szpital, usg wykazało ostre zapalenie trzustki i zapalenie wszystkich narzadow od pokarmowego po wątrobę i nerki. Na leczenie w przeciągu 3 tygodni wydałam prawie 1000 zł i już traciłam nadzieję na wyleczenie, a dodam, ze kocie bardzo się stresuje wizytami, więc był to potwornie cięzki czas.
Teraz już zwierzę nie wymiotuje, je suchą karmę specjalistyczną. Przegrzebałam net, że lamblie moga wywołać takie spustoszenie w organizmie. Więc zrobiłam badanie za 35 zł. Okazało się, że są - lablie nieliczne. Być może antybiotyk trochę je zlikwidował, ale faktem jest że są. Dziwne, bo kot jest niewychodzący ale może na butach ktoś przyniósł...
Teraz spróbuję kocię wyleczyć z tego. Nie wiem czy ten stan zapalny był przyczyną lambii czy odwrotnie.
Ale czuję pewien niesmak, że w czasie leczenia lekarze nie zaproponowali badania kału... A to jedna z najlepszych klinik w Wawie...
Ale co tam... Ważne żeby to świnstwo usunąć.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

06 października 2014, 09:52

nikt nie rozstrzygnie czy lamblie były przyczyna czy tylko przy okazji je wykryłaś. Czy zwierzę je surowe jedzenie?
Pawel i Łapka

08 października 2014, 00:25

Witajcie. Mam problem z moją kotką ale tu już wszystkie te objawy zostały omówione. W poszukiwaniu rozwiązania chciałem Wam dać do czytania artykuł na który natrafiłem. Wypowiada się ekspert i to jest istotne. Mówi dosyć przekonująco, więc zanim zaczniecie szukać czarnego orzecha na allegro to poczytajcie i sami zdecydujcie jaką drogę wybieracie.



Co do mnie/nas.
Mam nadzieje że w końcu wygram z rzadkim sraniem 6 miesięcznego mainecoona. Czekamy na wyniki z kału ale z wykrywalność do 25% ….

Najbardziej mnie wnerwia sprawa, że mam drugiego kota jak również dzieci, więc idę do hurtowni po Metranidazol.

Raz jeszcze zachęcam do zapoznania się z artykułem. Znalazłem tam odpowiedzi na wiele pytań które znalazłem we wszystkich Waszych postach które przeczytałem od A do Z.

Pozdrawiam.
ewa_i_kontra

08 października 2014, 20:09

Kontra rzadko je surowe mięso, głównie jadła puszko animondy. teraz je suche specjalistyczne id. Ale dostała aniprazol. Bardzo cięzko go je. daje w watrobce, ale i tak czesc wypluje, z maslem podaje do pyska. Bardzo się ślini i pluje. Znowu zaczynam sie bac czy nie szkodzę, skoro już zaczęła się polepszać, a ledwo to przeżyła, lamblie są w ilosci niedużo, to może powinnam dac jej odpocząć i zregenerować trzustkę i zoładek i cała resztę a nie pakować w niątruciznę na robaki. Teraz schowala sie w kąt, czego niegdy nie robiła...
edytao

19 lutego 2015, 19:06

Witam
z ogromnym zaciekawieniem przeczytałam całą korespondencje. Dzięki.
Mam ogromny problem z moim 4 miesięcznym owczarkiem niemieckim.
Podejrzewam ze już z hodowli przyjechał z lambliozą.
Był już 3 krotnie leczony zarówno Drontalem jak i jakimś antybiotykiem (niestety nie znam nazwy).
Od jutra zaczyna kolejna kuracje bo te cholery ciągle są. Mniej ale jednak.
Jako ze mam w domu dwójkę małych dzieci martwię się tym paskudztwem.
Dzieci profilaktycznie co jakiś czas odrobaczam lekiem ziołowym : Vernicadis.
I tak myślę czy mogę nim również przeleczyć psa?
Czy mu nie zaszkodzę ?
Joanna22
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2022, 17:23

15 maja 2022, 17:28

Witam. Czy można stosować jednocześnie wyciąg z orzecha czarnego z tabletkami Metronidazol?
Joanna22
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2022, 17:23

15 maja 2022, 17:32

Robert A. pisze:
> Przy lambliozie potrzeba sprawnego mądrego weta,takie książkowe tłuczenie
> klasyki leczenia niestety wielokrotnie mija się z sukcesem.Radziłbym w
> trudnych przypadkach połączyć i medycynę konwencjonalną i medycynę
> niekonwencjonalną(np orzech-wyciąg,lub suche liście) Witam. Czy można stosować jednocześnie wyciąg z orzecha czarnego z tabletkami Metronidazol?
Joanna22
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2022, 17:23

15 maja 2022, 17:32

Witam. Czy można stosować jednocześnie wyciąg z orzecha czarnego z tabletkami Metronidazol?
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

17 maja 2022, 22:36

Dzień dobry!
Tak, można łączyć.

Pozdrawiamy
Gabinet Kando
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

26 lipca 2022, 14:39

Cześć!
Dbanie o zdrowie i dobre samopoczucie naszych podopiecznych jest niesamowicie ważne. Dlatego należy regularnie kontrolować i weryfikować ich stan zdrowia. Zwłaszcza wtedy, gdy podejrzewasz u niego niepokojące zmiany. W tym celu musisz odwiedzać weterynarza. Jednak pamiętaj, że taka wizyta również dodatkowo może wywołać stres.
Jeśli chcesz zniwelować jego skutki, zajrzyj na bloga
https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/
W poradniku znajdziesz sposoby jak zaopiekować się czworonogiem podczas wizyty u lekarza.

KrakVet.pl
AniaZ
Posty: 1
Rejestracja: 24 marca 2024, 14:18

24 marca 2024, 14:27

Dzień dobry, od początku roku borykam się z zarażeniem Lambią u mojej suczki. Dwa przeleczenia aniprazolem i dwa metronidazolem nie przyniosły poprawy. Zgodnie z wytycznymi z forum zamówiłam wyciąg z orzecha czarnego w wersji bez alkoholu, bo ten polecany tutaj zawiera alkohol. Poniżej link do produktu.

https://www.izielnik.pl/zamowienie/5933 ... 26a879bee4

Piesek waży 2,8 kg. Czy ktoś mi jest w stanie doradzić jak dawkować preparat? Ile kropli podawać przy tej wadze.Będę wdzięczna za pomoc.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość