Kwas hialuronowy

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

magia83
Posty: 1
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:37

24 marca 2019, 21:21

Witam ,mój pies tydzień temu zaczął.kulec dysplazja stawu biodrowego według zdjęć RTG.czasem ta noga bardzo to boli I muszę podawać tramal100,ponieważ jak wiadomo żadnego prze iwzapalnego leku nie mozna przy sterydzie.
choruje również na en teropatie bialkogubna Od dwóch miesięcy przyjmuje steryd encorton w tej chwili 10mg raz dziennie.
W międzyczasie wyszła trzustka ,która była drazniona przez jelita teraz jest ustabilizowala,wątroba i nerki ok. Brak jakichkolwiek pasożytów i chorób odkleszczowych.
Chciałabym zapytać czy mozna podac.kwas hialuronowy dozylny ,kiedy przyjmuje pies enkorton. Ortopeda mówi że operacja w tym wieku A jest to bernenski pies pasterski lat 9 i 3 miesiace,dekapitacja główki nie jest wskazane i jest ostateczności. Chce spróbować tym kwasem.stad moje pytanie czy to jest bezpieczne ?poniewaz się tego obawiam.czy moze jakie sinne lemi na stawy mozna podac wraz ze sterydem?

dziekuje za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi co moge jeszcze zrobić,by mojemu moskowi żyło się bez bolu I w komforcie
Vet4u
Posty: 668
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

29 kwietnia 2023, 12:17

Dzień dobry,
W ulotce leku Hyaluronan nie ma przeciwwskazań do podawania preparatu łącznie z lekami sterydowymi. Warto rozważyć również odpowiednią suplementacje wspierającą psie stawy oraz fizjoterapie.

Pozdrawiamy,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość