Kulawizna owczarka niemieckiego

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

adrgos0989
Posty: 3
Rejestracja: 05 stycznia 2020, 19:15

05 stycznia 2020, 19:20

Witam, posiadam suczkę owczarka niemieckiego 9 Msc.
Zacznę od początku ponad 3 Msc temu skoczyła że schodów nie widziałem jaki to jest upadek bo nie byłem przy tym, po paru dniach pies zaczął utykac na przednia lewa łapę. Pojechaliśmy do 1 weta najpierw obadal ja na stole nic takiego nie wykrył dał leki minął tydzień nadal utykala pojechaliśmy 2gi raz zrobił rtg nic na nim nie stwierdził i dał leki znowu tydzień i dalej kulawizna poj 3 raz zrobił badania krwi dał calcium leki i sizarol ha z krwi też nic nie wyszło i pies nadal utykal zmieniłem weterynarza od razu zrobil rtg stwierdził młodzieńcze zapalenie kości 2 zastrzyki dzień po dniu później tabletki i nic nie przechodziło znowu zlecił 2 zastrzyki bo stwierdził że może tabletki zbytnio nie działają ale i to nie pomogło. Powiedział że widzi 2 wyjścia albo dać jej steryd dostawowo i zobaczyć co będzie albo zrobić tomografie i tak naprawdę nie mam pojęcia co mam zrobić i zwracam się do wasmoże mi podpowiecie. Jeżeli chodzi o ten steryd to też nie wiem czy jej podawać bo ona te utykanie ma z 3 Msc wątpię żeby to było tyle czasu zapalenie młodzieńcze kości zresztą no nie wiem nie ja jestem lekarzem dodam jeszcze że ani pierwszy wet ani 2 nie stwierdził ani dysplazji ani osteochondrozy. Wysłałem te zdjęcia od tego 2 weterynarza do Warszawy wet z Warszawy stwierdził że są one niekompletne i żebym przyjechał do niego on wykona swoje koszt ok 500zl i teraz też nie wiem czy faktycznie te zdjęcia są niekompletne czy może chce mnie naciągnąć...
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

08 stycznia 2020, 10:47

niestety bez zdjęć nie da się w żaden sposób pomóc. Na pewno nie wkraczałbym z żadnym sterydem. Podstawa to porządna diagnoza.
adrgos0989
Posty: 3
Rejestracja: 05 stycznia 2020, 19:15

08 stycznia 2020, 21:47

Witam posiadam rtg mogę przeslac
adrgos0989
Posty: 3
Rejestracja: 05 stycznia 2020, 19:15

08 stycznia 2020, 21:48

Jarek pisze:
08 stycznia 2020, 10:47
niestety bez zdjęć nie da się w żaden sposób pomóc. Na pewno nie wkraczałbym z żadnym sterydem. Podstawa to porządna diagnoza.
Posiadam rtg mogę przeslac
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

24 lutego 2020, 10:59

tak proszę.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość