Krwawienie z prącia

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

13 grudnia 2016, 16:09

Witam, dziś po przybyciu do domu zobaczyłam u mojego psa kropelkę krwi przy ujściu cewki moczowej, pies ma 2,5 roku, na spacerze sikał normalnie, mocz koloru żółtego, normalnie funkcjonuje, jest wesoły, pije i je normalnie. Co to może być? Jak wstał to poleciało kilka kropelek, potem już nic..
beagle8

21 listopada 2017, 11:27

Mam 8-letniego beagle i ostatnio zaczął zostawiać za sobą kropelki krwi i raz czy dwa zdarzyło mu się posikać podczas snu. Odwiedziliśmy weterynarza i miał zbadany mocz, po czym usłyszałam że wyniki nie są złe(nawet nie wskazywały na żadną infekcje), miał przebadaną prostatę i również nie było tam nic niepokojącego, przy badaniu krwi okazało się że nerki działają prawidłowo, jedynie z wątrobą ma jakieś problemy. Miał również robione badanie usg- prostata wygląda dobrze, a pęcherz ma zgrubiałe ścianki i 'pływają w nim jakieś farfocle'- ale pani weterynarz stwierdziła ze te 'farfocle' to jest normalne. Dodam tylko że 4 lata temu pies miał stwierdzony piasek w nerkach. Pies nie jest osowiały i chętnie je, pije i się bawi. Nie ma też gorączki.
Skąd w takim razie mogą być takie dolegliwości u psa? Boję się że weterynarz coś przeoczył a taki problem męczy i boli psa.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

22 listopada 2017, 08:23

raczej w moczu nie powinno nic pływać. Druga rzecz jeśli coś pływa w moczu to powinno to także dać obraz w wynikach badania tego moczu. Jeszcze raz wykonaj dokładną kontrolę. Dokładnie przyjrzyjcie się prostacie. Wykluczcie kamienie moczowe.
Marzena T
Posty: 1
Rejestracja: 24 września 2018, 14:00

24 września 2018, 14:11

Witam, u mojego psa również wystąpiło krwawienie z prącia, nie byliśmy jeszcze u lekarza, doczytałam że konieczne będzie badanie moczu, poradzcie jak pobrać mocz do badania ile minimalnie musi tego być aby badanie wyszło wiarygodnie i jak zrobić to najsprawniej.?
akar
Posty: 149
Rejestracja: 05 stycznia 2015, 18:43

24 września 2018, 14:52

Marzena, ja kupiłam taką chochelkę plastikową ( jak do zupy) i jak zaczynał sikać, to podstawiałam. Ma długą rączkę, jest wygodna i zawsze udaje mi się zebrać odpowiednią ilość do badania ( chociaz cwaniak zaraz przerywa). Oczywiście spacer na smyczy
DORIS2
Posty: 103
Rejestracja: 28 maja 2018, 14:43

24 września 2018, 15:04

Ja musiałam wielokrotnie łapać wodnistą kupę u psa. Kupiłam po 2 plastikowe pojemniki na mocz i zakładałam na rękę woreczek do zbierania odchodów ( może też być jednorazowa rękawiczka, czy jakiś inny woreczek żeby się nie pobrudzić. Przystawiałam mu ten pojemnik jak przykucał żeby się załatwić na spacerze. Jeżeli zdarzyło się że oblał się też pojemnik to po prostu przelewałam jego zawartość do tego drugiego, jałowego pojemnika. Pojemniki są tanie. Ja płaciłam po 1 zł za sztukę za jałowy pojemnik. U mnie się ten sposób sprawdził.
Szczeniaczek

18 listopada 2018, 11:47

Mój 7 miesięczny szczeniak od 3 tygodni obficie krwawi z drug moczowych, weterynarz stwierdził zapalenie cewki moczowej, kazał podawać clavaseptin 500-1/2 t x2 dziennie i cyclonamine ale jak dotąd nie ma poprawy
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

21 grudnia 2018, 12:45

badanie , badanie, badanie i diagnoza skąd podkrwawia.
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

24 lutego 2022, 08:42

Witaj! ;)
Dbanie o zdrowie naszych podopiecznych ma ogromne znaczenie. Nie wystarczy jedynie zadbać o dostęp do karmy, wody i zabawek, ale także konieczne jest regularne doglądanie stanu zdrowia. W tym celu warto wybrać się do weterynarza.
Jeśli Twój pies stresuje się podczas wizyty u weterynarza koniecznie zajrzyj na naszego bloga. W tekście https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/ dowiesz się, co zrobić, aby ulżyć i ułatwić pieskowi pobyt w klinice weterynaryjnej.

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość