Krwawienie z odbytu albo okolic odbytu u pieska?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

MatthewWade
Posty: 1
Rejestracja: 15 listopada 2021, 09:59

15 listopada 2021, 11:24

Witam, mam problem u mojego 3letniego pieska, jest to kundelek. Od 2 dni zauważyłam, że przy oddawaniu stolca pojawia się krew. Krew pojawia się tylko na samym początku, są to czerwone plamki w kale, zdarza się też rzadki stolec. Cały czas wylizuje sobie tyłek. Jak patrzę z zewnątrz na jego tyłek to koło odbytu ma takie jakby ranki. Pies ma dobry apetyt, nie widać żeby coś mu dolegało. Jest chętny na spacery i do zabawy. Jedyną dolegliwością jaka mnie męczy to ta krew. Zaczynają chodzić mi po głowie różne rzeczy. Czy może ktoś z tutaj obecnych miał taki przypadek u swojego czworonoga? Czy będę musiała odwiedzić jednak weterynarza?
Morusik i Mikuś
Posty: 6
Rejestracja: 16 listopada 2021, 00:20

16 listopada 2021, 01:22

Radzę pojechać do weterynarza. Krew i rany przy odbycie mogą być spowodowane zatwardzeniem u psa. Musi pani także przypomnieć sobie co jadł i czy coś mogło mu zaszkodzić. Jeżeli piesek zjadł coś ostrego w sensie kawałek szkła itp. To mogło zranić jego jelito lub żołądek. Pies liże odbyt ponieważ ma tam ranki i próbuje przyspieszyć proces gojenia się ranek. Radzę także wykonać badania kału na różne choroby lub wirusy. Jeżeli można to może pani napisać w jakim stanie jest piesek tutaj na forum, chciałbym dowiedzieć się czy nic złego się nie stało. Życzę zdrowia i szczęścia pani i pani pieska.
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

30 listopada 2021, 11:05

Dzien Dobry, w takiej sytuacji proszę o kontakt z lekarzem weterynarii.
Pozdrawiam,
lek.wet. Karolina Miechowska
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość