Krwawienie z odbytu albo okolic odbytu u pieska.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

piesek.łobuzek
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwietnia 2021, 12:07

18 kwietnia 2021, 12:20

Witam, mam problem u mojego 3letniego pieska, jest to kundelek. Od 2 dni zauważyłam, że przy oddawaniu stolca pojawia się krew. Krew pojawia się tylko na samym początku, są to czerwone plamki w kale, zdarza się też rzadki stolec. Cały czas wylizuje sobie tyłek. Jak patrzę z zewnątrz na jego tyłek to koło odbytu ma takie jakby ranki. Pies ma dobry apetyt, nie widać żeby coś mu dolegało. Jest chętny na spacery i do zabawy. Jedyną dolegliwością jaka mnie męczy to ta krew. Zaczynają chodzić mi po głowie różne rzeczy. Czy może ktoś z tutaj obecnych miał taki przypadek u swojego czworonoga? Czy będę musiała odwiedzić jednak weterynarza?
Pozdrawiam :)
Eve_tim
Posty: 7
Rejestracja: 22 marca 2021, 17:25

20 kwietnia 2021, 20:22

Myślę, że Koniecznie trzeba iść do weterynarza. I to jak najszybciej, bo im szybciej zadziałasz tym większe szanse na wyleczenie pieska. Nie ma na co czekać.
iz4a
Posty: 137
Rejestracja: 04 września 2020, 11:19

21 kwietnia 2021, 07:56

Koniecznie udaj się do weterynarza! Nie ma co czekać
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

27 kwietnia 2021, 08:17

Dzień dobry,
Przyczyn pojawienia się krwi podczas oddawania stolcu może być wiele, ciężko określić co spowodowało problem bez obejrzenia psa przez lekarza weterynarii.
Uważam, że warto zabrać psa do weterynarii, aby określić przyczynę problemu i dobrać odpowiednią formę terapii.

lek. wet. Karolina Miechowska
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość