Kreatynina u psa 2.3mg/dl

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

gniesia007
Posty: 1
Rejestracja: 01 marca 2022, 07:59

01 marca 2022, 08:15

Witam
Od dluższego czasu mamy problem z owczarkiem niemieckim, pies ma 12 lat, od roku ma problemy z pęcherzem, ciagłe nie ustające stany zapalne, zielony mocz jak u konia, lekarz po jakimś czasie wykrył w moczu ziarniaki, pies caly czas na ròżnych antybiotykach. Na ostatniej wizycie wykrył, że jedno jajeczko jest nie takie jak powinno wiec kastracja, ponieważ może być guz i stąd te stany zapalne, dzisiaj przed umòwionym zabiegiem badania wstępne, z badań krwi wyszlo ze ma podwyzszony poziom kreatyniny we krwi, od poprzedniego razu wynikow stan byl 1,7 mg/dl kreatyniny teraz jest 2,3mg/dl. Zabieg odwołany. Mial robione usg jamy brzusznej, wszystko wyszlo dobrze, zadnych zmian ani w nerkach ani na watrobie, nic zlego.
Pozatym, ze pies non stop ma problem z sikaniem, tzn duzo pije i czesto chce sikac. Apetyt to roznie raz ma, raz nie.
Karmiony jest przewaznie gotowanym miesem z kurczaka, czasem jakas psia puszka i sucha karma. Wiele karm jadl, jest bardzo wybredny.
Byc moze nadmiar tego gotowanego kurczaka ma wplyw ma tą kreatynine, może za duzo fosforu spożywa, sami nie wiemy co sie dzieje a i lekarz nie moze jednoznacznie stwierdzic co dolega psu. Teraz powiedzial, ze nerki nie pracują jak trzeba poprzez wysoki stan kreatyniny i dostal kolejne leki na zbicie. Mamy czekać miesiąc i wtedy zadecydować co robic z kastracją. Ale to jest takie zgaduj zgadula dla mnie, nie ma konkretnych decyzji mowiących co psu dolega tylko droga wykluczeń az doszło do podwyzszonego stanu i slabej filtracji nerek, pies zamiast zdrowiec coraz bardziej choruje.
Proszę o radę co można by jeszcze zrobić, dodam, ze lekarza mamy blisko tylko jednego bo to wioska ale lekarz caly czas sie szkoli i ma wiedze, ale dla właściciela, ktory nie widzi popraw zawsze bedzie ale...
Vet4u
Posty: 427
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

29 kwietnia 2023, 12:03

Witam,
Wysoki poziom kreatyniny może wskazywać o niewydolności nerek – ostrej lub przewlekłej. Podaje się też, że może także występować po zwiększonym wysiłku fizycznym, lecz główną podstawę stanowi to do określenia stadium przewlekłej choroby nerek. Choroby nerek mogą być wywołane przez szereg czynników np.: bakteryjnych, wirusowych, przez leki, długotrwałą terapię, wymioty, biegunki, nadmierne oddawanie moczu, toksyny.
Polidypsja oraz poliuria (nadmierne picie oraz oddawanie moczu) są najczęstszym objawem problemów z nerkami. W przypadkach zielonego moczu warto sprawdzić czy pies nie ma kontaktu z pestycydami np. metaldehydem lub nie został zakażony pałeczkami Pseudomonas.
Przy nawracających problemach z stanami zapalnymi układu moczowego warto rozszerzać się diagnostykę o: badania moczu (z uwzględnianiem m.in. testu na obecność bilirubiny lub biliwerdyny, kreatyniny), posiewy mikrobiologiczne z moczu, badania krwi: morfologia, biochemia, USG. Zawsze można zasięgnąć porady u lekarza weterynarii z profesji nefrologii.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 1 gość