Karma z insektów

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Mariola83
Posty: 2
Rejestracja: 06 lipca 2022, 17:56

06 lipca 2022, 18:09

Witam wszytkich

Mam pytanie co do żywienia psa karma z insektów. U mojej suni po wielu badaniach wykryto hemochromatoze. Sunia on 4 lat była głównie na karmie wegańskiej z małym dodatkiem karmy mięsnej. Ostatnio zaczęłam podawać jej zamiast karmy wegańskiej, właśnie karmę z insektami. Zrobiłam kontrolne badanie krwi i wyszło, że żelazo podniosło się. Stąd moje pytanie czy żelazo z insektów moze być powodem wyższego żelaza we krwi? Czy ta karma jest bezpieczna dla psa z taką chorobą? Bardzo proszę o informację, ponieważ martwie się, że wątroba znowu zostanie uszkodzona jeśli poziom żelaza będzie zbyt wysoki 🥺

Pozdrawiam, Mariola
blake111
Posty: 90
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 14:11

07 lipca 2022, 15:15

hej, a czy konsultowałaś się z weterynarzem? Warto to omówić na samym początku, żeby ewentualnie wdrożyć odpowiednie zmiany
Mariola83
Posty: 2
Rejestracja: 06 lipca 2022, 17:56

07 lipca 2022, 18:54

blake111 pisze:
07 lipca 2022, 15:15
hej, a czy konsultowałaś się z weterynarzem? Warto to omówić na samym początku, żeby ewentualnie wdrożyć odpowiednie zmiany
Hej, tak konsultowałam to, wet był za, ale nie każdy zna się na tej chorobie, to bardzo rzadko stwierdzana choroba u zwierząt. Dlatego zrobiliśmy wyniki kontrolne. Nie jest to poziom wysoki jak w chwili pierwszego badania, ale nie wiem czy owady w karmie są powodem, czy może coś innego :/
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość