Kamień nazębny

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
marta1987
Posty: 94
Rejestracja: 14 września 2011, 13:11
Lokalizacja: szczecin

22 stycznia 2012, 01:08

a próbowałaś denta stix ? mój dostaje i weterynarz powiedział że ma ładne ząbki bez kamienia
why_not

29 stycznia 2012, 11:42

Witam,
nie cały rok temu przygarnęłam psa który błąkał się po mojej okolicy. Weterynarz określił wiek pieska na ok 9 lat. Mamy duży problem z kamieniem nazębnym (z tego również powodu ma powiększone węzły chłonne) dodatkowo ma problemy z zastawkami w sercu. Na ostatniej wizycie weterynarz polecił usunięcia kamienia. Bardzo długo pod okiem lekarza doprowadzaliśmy psiaka do normalnego stanu. Gdy do mnie trafił był w stanie tragicznym. Dlatego dopiero teraz zajmujemy się ząbkami. Z tego wszystkiego nie zapytałam weterynarza ile taki zabieg może kosztować. Jeśli ktoś z państwa może udzielić mi odpowiedzi na to pytanie będę bardzo wdzięczna i czy podawanie narkozy z chorym serduszkiem jest na pewno bezpieczne? Oraz czy wiek psa i stan w jakim się znajdował może mieć na to jakiś wpływ? Wizytę mamy zapowiedzianą dopiero na środę. Dodatkowo muszę przyznać że pies jest dość wybredny. I na wszelkiego rodzaju kości podtykane pod nos odwraca się na pięcie i maszeruje obrażony. Dodatkowym problemem jest fakt że był bity. Bardzo długo razem z całą rodziną pracowaliśmy nad zdobyciem zaufania, jednak do dnia dzisiejszego Felek pomimo wszelkich starań unika mężczyzn a każdy gwałtowny ruch kończy się ucieczką w najgłębszą dziurę w mieszkaniu. Szczotkowanie ząbków kończy się fatalnie. Pies pies piszczy i rzuca się na wszystkie strony. Prawdopodobnie kiedyś został uderzony w szczękę - ma dwa krzywe ząbki i każde zbliżenie tam ręki traktuje jak coś najbardziej strasznego. Pomimo wszystko wszyscy kochamy malucha i wiemy że trzeba coś zrobić z tym okropnym kamieniem nazębnym.
Z góry dziękuję za odpowiedzi. :)
lexie_
Posty: 68
Rejestracja: 23 lipca 2011, 22:13

29 stycznia 2012, 11:50

U nas usuwanie kamienia kosztowało 80 zł + dodatkowe koszty a zależności od tego w jakim stanie są ząbki pod kamieniem. Kości nie podajemy i nie będziemy podawać bo przez rok nie umieliśmy psa wyprowadzić z chronicznych biegunek po wszystkim co zjadł więc teraz kiedy sytuacja w końcu się poprawiła nie będę ryzykowała podawania kości. U nas nieco pomogło szczotkowanie + orozyme ale żeby było jakoś super to nie powiem, kamień osadza sie i tak dosyc szybko..
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 stycznia 2012, 00:05

cena na pewno zależna jest przede wszystkim od stanu uzębienia ( czasu pracy lekarza , który się wiąże ze stanem uzębienia), miejsca gdzie mieszkasz, renomy lecznicy.
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

13 września 2022, 14:30

Cześć.
Jako opiekun czworonoga powinieneś dołożyć wszelkich starań, aby jego poziom funkcjonowania, zdrowia i samopoczucia były na najwyższym poziomie. Jednym z problemów, z którymi borykają się zwierzęta i ich opiekunowie jest kamień nazębny.
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak prawidłowo zadbać o higienę oczu, uszu oraz zębów u psa- zajrzyj koniecznie na naszego bloga: https://www.krakvet.pl/artykuly/jak-zad ... zebow-psa/

KrakVet.pl
piotrr.kwiecien
Posty: 1
Rejestracja: 07 lutego 2024, 14:39

07 lutego 2024, 14:43

Odgrzebuję wątek żeby spytać Państwa o ceny. Dziś za czyszczenie zębów z niewielkiego kamienia dla psa 7 kg , czyszczenie pod narkozą zapłaciłem 800 zł . Wydaje mi się, że jest to bardzo wysoka cena. Kraków Dębniki

Czy w Krakowie można gdzieś wyszukać bardziej konkurencyjne ceny ?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość