Jaki środek dla agresywnego psa cukrzyka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

FioiPimp
Posty: 1
Rejestracja: 25 marca 2019, 16:44

03 kwietnia 2019, 13:24

Mam bardzo dla mnie ważne pytanie do dr Jarka. Mam 14nasto letniego psa cukrzyka. Ma podawany Caninsulin i leczenie przebiega całkiem dobrze. Jest jednak wielki problem z robieniem zastrzyków. Ponieważ w domu podczas tej operacji wykazywał agresję i gryzł (mieszkam sama i nie ma kto go przytrzymać) chodzę z nim codziennie rano do weterynarza na zastrzyk. Obawiam się sytuacji w której z jakiegoś powodu nie będziemy mogli tam dojść np jego lub mój stan zdrowia, pogoda, święta itp. To jest 13 kg sznaucer, który nigdy nie lubił wykonywanych przy nim zabiegów np czesania, ale im się poddawał, dobrze znosił fryzjera i okazjonalne wizyty u lekarza. Nigdy nie wykazywał agresji do ludzi i psów i tak jest do tej pory. Na spacerze zachowuje się tak samo jak przed chorobą, wykonuje polecenia. Nie boi się i nigdy nie bał hałasu. Teraz na każde dotknięcie karku lub boku reaguje napięciem i czujnością, a u weterynarza choć trzymany na stole pokazuje cały garnitur i warczy. Chciałabym bardzo prosić pana o radę i pomoc. Może jest bezpieczny lek który zaradzi w tej sytuacji bez obciążania jego cukrzycowych organów i bez ograniczenia jego i tak marnej w tym wieku witalności. Tak mi go żal, nie dość że chory to jeszcze sponiewierany emocjonalnie. A ja przy okazji też, bo ciężko jest jak po 14 latach wzajemnej miłości pies traktuje cię jak wroga i
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 maja 2019, 10:28

przy cukrzycy większość środków uspokających może być stosowana, niestety należy ustalić u niego osobniczą dawkę środków uspokajających i pamietać o tym że środek podany doustnie nie działa natychmiast. Wszystkie z tych preparatów są dostępne na receptę lub bezpośrednio w lecznicy i należy to ustalić z lekarzem prowadzącym.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość