Guz po skórą u psa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Lustysia77
Posty: 26
Rejestracja: 28 grudnia 2016, 16:24

25 czerwca 2019, 12:17

Witam, mam suczkę 1,5 roczną, która z powodu zatrucia pokarmowego przez około dwa tygodnie dostawała podskórnie helicid i na początku papaweryne . W sobotę robiłam jej ostatni zastrzyk podskórny. Wczoraj czyli w poniedziałek wyczułam guzek pod skórą, jest to strona, w którą robiony był zastrzyk. Guzek jest tylko wyczuwalny nie jest widoczny. Nie jest też połączony ze skórą, ponieważ skóra daje się przesuwać i mogę ją odciągnąć.
W niedzielę idziemy i tak na kontrolę jednak ja się już martwię. Czy guzek może być spowodowany złym wykonaniem przeze mnie zastrzyku. Tydzień wcześniej pies był dokładnie badany przez lekarza i miał też usg jamy brzusznej, które nic nie wykazało. Guzek jej umiejscowiony za żebrami po prawej stronie, mniej więcej w miejscu "talii"
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

23 lipca 2019, 09:21

może być to odczyn na zastrzyk
FlokiFoks
Posty: 1
Rejestracja: 30 lipca 2019, 22:26

30 lipca 2019, 22:33

Dzien dobry.
Mój foksterier szorstowlosy po dwudniowym pobycie z nami na biwaku na plaży zaczął mocno lizać sobie łapę od spodu. Wstępnie nic nie zauważyłam. Po dwóch dniach na wierzchu pojawiło się rózowe zgrubienie, jakby narośl.
Pies to liczę i wygrywa. Wypływa z niej( tej narosli) krew , czasem coś żólto-zielonego....
Pytanie, czy natychmiast mamy się udać do weterynarza, czy poczekać i obserwować psa.

Pozdrawiam .
Wiolka
Błażej
Posty: 56
Rejestracja: 19 października 2018, 17:30

15 sierpnia 2019, 15:01

Ten ,, guz '' mógł zrobić się po szczepieniu. Masuj go , a powinien się wchłonąć.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość