Guz na zebrach

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Roksanka
Posty: 82
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 20:24

01 marca 2012, 21:43

Panie Doktorze, mojej suczce zrobił się na zebrach guzek wielkości 2 na 3 cm, jest jednolity, mała ruchomość. Ona jest miesiąc po usunięciu dwóch dolnych sutków z tej strony po której znalazłam guzka. Czy jest to możliwe ze to jest tłuszczak, czy zakładać od razu ze to jakieś przerzuty. Nie pamiętam czy to miała wcześniej przed operacją. Pozdrawiam
Roksanka
Posty: 82
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 20:24

02 marca 2012, 16:09

w ogóle jest to dziwne, jest to z boku blizej grzbietu, nie na listwie mlecznej ani na brzuchu, i jest to miękkie... Jakby ktoś wsadził mały woreczek z silikonem. Dzwoniłam dzisiaj do lekarza ale nie ma miejsc zeby nas przyjąć, dopiero za kilka dni. Kazał nam to ogrzewać. Boje sie co to jest?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 marca 2012, 00:20

pokaże lekarzowi co to jest , przez internet ciężko coś podpowiedzieć takie rzeczy trzeba widzieć,
Roksanka
Posty: 82
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 20:24

13 marca 2012, 20:24

POkazaliśmy to lekarzowi. Zrobił USG i stwierdził ze moze to być odczyn po zastrzykach, w opisie mamy napisane twardy, nieregularny guzek, przesuwalny, USG struktura hiperechogenna. Dostała dwie dawki Teranekronu. ma dostac jeszcze trzecią. Mnie sie wydaje, ze sie zmniejszył ten guzek, ale ja to widze codziennie. Strasznie wolno sie zmniejsza jezeli w ogóle ma sie to zmniejszyć. Boje sie ze to nie po zastrzykach....
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 marca 2012, 23:06

niech to nadzoruje lekarz i pilnujcie tej zmiany, starajcie się jej nie masować i często nie ściskać.
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

04 listopada 2022, 09:43

Witaj,
wszelkie niepokojące zmiany powinny być konsultowane z lekarzem weterynarii. Dzięki temu maksymalnie zaopiekujesz się psem i zadbasz o jego komfort.
Jednak każdorazowo taka wizyta u lekarza może powodować dodatkowy stres u zwierzęcia. Zajrzyj na naszego bloga, żeby dowiedzieć się, jak radzić sobie z tymi zachowaniami.
https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość