Gronkowiec w gardle buldog francuski

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Majunia@1
Posty: 1
Rejestracja: 30 grudnia 2020, 23:29

30 grudnia 2020, 23:38

Dzień dobry, mój buldog francuski ma problemy z oddychaniem. Badania wskazują na gronkowca złocistego który rzekomo jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Kilkukrotnie przeprowadzone leczenie antybiotykowe przynosi krotkotrwale efekty. Przeprowadzono dwukrotnie zabieg krtani który miał ułatwić oddychanie ale niestety bez zmian.
Czy można zrobić jeszcze coś więcej?
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

28 grudnia 2022, 12:21

Dzień dobry!

Wszystko zależy od badania klinicznego przeprowadzanego przez lekarza. Niestety nie da się odpowiedzieć jednoznacznie na Pani pytanie, jednak mogę odnieść się ogólnie do problemów jakie występują u psów brachycefalicznych (o spłaszczonych pyskach). U takich ras jak np. buldog francuski, może wystąpić tzw. zespół brachycefaliczny, obejmujący m.in. problemy z oddychaniem. Przyczyną tego schorzenia są przeszkody anatomiczne związane ze specyficzną budową głowy, takie jak zwężenie nozdrzy, wydłużone podniebienie miękkie i wiele innych. Wymienione przeze mnie anomalie występują najczęściej i nadają się do korekcji chirurgicznej. Jeśli lekarz stwierdzi, że takich wad u psiaka nie widzi to warto wykonać badanie endoskopowe, aby sprawdzić czy problem nie leży w innym miejscu.

Pozdrawiam serdecznie,
Julia
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość