Giardia i zapalenie żołądka i jelit

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Kkl
Posty: 4
Rejestracja: 14 grudnia 2021, 23:38

15 grudnia 2021, 09:06

Moja suczka 5lat buldog fr od lata ma problemy żołądkowe. Żółta kupa raz luźna bardziej raz mniej ból brzucha. Zrobiliśmy badania TLI nieznacznie podniesione 46,4 (norma 35) cPL w normie (139,8 norma poniżej 200). Po badaniu na pasożyty wyszła giardia, w usg powiększona ściana żołądka. Suczka dostawała metronidazol przez 10 dni do tego probiotyk i Ulgastran przed każdym posiłkiem gdy ulgastran sie skończył Controlc Control przed każdym posiłkiem (4 małe posiłki dziennie chrupki Farmina ND) pod koniec kuracji zaczęły się wymioty żółcią w między czasie pies zjadł jakąś zgniłą trawę po przerwie dostała kolejną kurację megronidazolem na 10 dni do tego Ulgastran, jedyna zmiana jaka wprowadziłam to kleik ryżowy z indykiem 4 razy dziennie małe porcje. Teraz po kuracji kupy luźne żółto pomarańczowe, pies się liże, sika często i mało, z reguły w nocy wygina się w łuk jakby bolał ją brzuch, ma duzy apetyt. Dodatkowo podaje jej probiotyk Pro Kolin. Proszę o informację czy to dalej mogą być objawy Giardi i jeżeli tak to czy iść w kolejny antybiotyk czy zastosowac metody alternatywne (citrosept lub orzech czarny). Z dodatkowych wyników badan ktore były robione przed kuracją metronidazolem to obniżone LYM, podwyższone RBC, RETIC, PCT i AST. Proszę o pomoc i sugestie!
dragon1
Posty: 30
Rejestracja: 10 listopada 2021, 12:01

15 grudnia 2021, 16:13

a konsultowaliście z weterynarzem? Objawy są niepokojące, a przez internet ciężko zdiagnozować. Ja bym czym prędzej odwiedził weta...
maczek1
Posty: 72
Rejestracja: 02 czerwca 2021, 07:47

15 grudnia 2021, 16:22

koniecznie odwiedż weterynarza :( może trzeba będzie wprowadzić dodatkowe leczeni e
Kkl
Posty: 4
Rejestracja: 14 grudnia 2021, 23:38

15 grudnia 2021, 16:43

No raczej to oczywiste przecież sama nie wykonałam badań ani tym bardziej nie przepisałam kuracji z metronidazolu. Byłam u 3 weterynarzy z psem u ostatniego wydałam kolo 2000 zł za badania, kroplówki lekarstwa po których w sumie nic się nie zmieniło dlatego szukam pomocy i porady gdziekolwiek mogę..
dragon1
Posty: 30
Rejestracja: 10 listopada 2021, 12:01

16 grudnia 2021, 09:18

Kkl pisze:
15 grudnia 2021, 16:43
No raczej to oczywiste przecież sama nie wykonałam badań ani tym bardziej nie przepisałam kuracji z metronidazolu. Byłam u 3 weterynarzy z psem u ostatniego wydałam kolo 2000 zł za badania, kroplówki lekarstwa po których w sumie nic się nie zmieniło dlatego szukam pomocy i porady gdziekolwiek mogę..
ta.. bardziej chodziło mi o to czy konsultowałas te objawy jeszcze raz z weterynarzem. Możę warto się zgłośić i zmodyfikować jakoś leczenie
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość