Dziwne zachowanie psa przy wypróżnianiu

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Zuzak03
Posty: 1
Rejestracja: 28 grudnia 2022, 21:49

28 grudnia 2022, 21:52

Witam. Od jakiegoś tygodnia mój pies ma problem przy wypróżnianiu. Zaczyna kręcić się w kółko zaglądając sobie pod ogon jakby się dziwił że coś wychodzi z odbytu. Potem biegnie przed siebie z opadniętym ogonem i próbuje znowu się wypróżnić i ponownie robi te dziwne rzeczy. Potem zaczął sam wyciągać kupy. Same kupy są ok. Mają dobrą konsystencję i barwę. Odbyt bez przebarwień, nic z niego nie cieknie. Ogon był bolesny przy podniesieniu ale po otrzymaniu środków przeciwzapalnych i przeciwbólowych już jest lepiej ale to dziwne zachowanie przy kupie dalej jest. Według weta gruczoły są w porządku. Nie wiem co to może być. Pies nie piszczy przy załatwianiu się ale ewidentnie czuje jakiś dyskomfort. Myślałam o stawach ale bez problemu kuca przy siusianiu. Do tego bawi się i szaleje. Skacze i normalnie siada i przyjmuje różne pozy prze leżeniu. Może ktoś ma jakiś pomysł? W jakim kierunku iść badać?
Vet4u
Posty: 668
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

29 grudnia 2022, 11:31

Dzień dobry!

Bolesność przy podnoszeniu ogona może być związana, np. ze zwyrodnieniami w obrębie kręgosłupa, ale nie jest to jedyna opcja. W takiej sytuacji warto wykonać dodatkowe badania, np. USG, RTG czy też endoskopię (o tym co jest najbardziej odpowiednie powinien zdecydować lekarz). Te badania mogą dać wiele informacji na temat stanu zdrowia pacjenta. Jeśli lekarz nadal nie znajdzie nic niepokojącego to warto pomyśleć wtedy o konsultacji z behawiorystą. Trzymam kciuki, aby problem został rozwiązany.

Pozdrawiam serdecznie,
Julia
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość