Długi odstęp po pierwszym szczepieniu na parwowiroze

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

pilchu
Posty: 1
Rejestracja: 26 listopada 2022, 12:09

26 listopada 2022, 12:12

Szanowni Państwo, mamy dylemat - mamy terierowatego kundelka z domu zastępczego który aktualnie ma 4 miesiące, został zaszczepiony pierwszą dawką 27 września, drugą dawkę przyjął dopiero teraz 24 listopada ( 2 miesiące po czasie ), Pani wetrynarz powiedziała że po tak długim czasie od pierwszego szczepienia stracił odporność i należy go zaszczepić od nowa dwoma dawkami - przez co powinien teraz być na kwarantannie przez następny miesiąc - kiedy otrzyma drugą dawkę przypominającą. W naszym przypadku wiąże się to z siedzeniem w mieszkaniu w bloku. Piesek świetnie radzi sobie z załatwianiem się na zewnątrz, boimy się że ponowne przymuszanie go do załatwiania się na matę wprowadzi złe nawyki. Obawiamy się także, że brak socjalizacji z innymi zwierzętami będzie szczególnie problematyczny dla tego typu psa, którego tata był terrierem. Mieszkamy w Krakowie, nie widziałem tutaj dzikich psów, jednak czasem pojawiają się lisy i koty.

Czy macie Państwo jakieś rady ? Czy powinniśmy ściśle trzymać się zasad otrzymanych od Pani doktor ? Czy widywanie się z domowymi - "czystymi" zwierzętami jest dozwolone ?

Dziękuję za pomoc.
Vet4u
Posty: 266
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

26 listopada 2022, 15:35

Witam,
Sądzę, że rozsądnie będzie posłuchać zaleceń weterynarza. Szczególnie, że nie znają Państwo szczegółowej historii szczenięcia.
Widywanie się z innymi zwierzętami też niesie ze sobą pewne ryzyko.
Pozdrawiam serdecznie,
Kasia
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość