dexafort - pomocy

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

perro
Posty: 2
Rejestracja: 18 sierpnia 2008, 16:14

18 sierpnia 2008, 20:33

Witam,
wiem, że temat związany z tym lekiem był poruszany dawniej, ale nie potrafiłam go znaleźć dlatego tworzę nowy jeszcze raz. Mój pies dostał uczulenia, prawdopodobnie od trawy i pylących kwiatów. Non stop się drapał i wylizywał, w skutek czego na nogach zrobiły mu się czerwone plamy, a nad oczami czerwony obrzęk. Weterynarz wstrzyknął mu dexafort 1,3ml ( mój pies waży ok. 15kg). Wcześniej też dostawał taki lek, ale tym razem pojawiły się objawy dodatkowe po podaniu leku. Mianowicie jest bez przerwy głodny, na psa, który ogólnie nie jada i trzeba go karmić to szok! Bo jada 2,3 razy dziennie, po drugie pije dużo wody i strasznie dużo sika, nawet metabolizm mu przyspieszył i to co zje rano wydala wieczorem. Bardzo proszę o radę, czy takie objawy są normalne, acha zaczerwienienia i swędzenia przeszły. Pozdrawiam w imieniu psa.
tayekuna
Posty: 105
Rejestracja: 29 kwietnia 2007, 16:53
Lokalizacja: Rębisze Działy

18 sierpnia 2008, 21:21

Tak, takie objawy sa normalne po podaniu tego leku. Nasilenie tych objawów jest indywidualne dla różnych psów. Po kilku dniach wszystko powróci do normy.
Liwia
Posty: 482
Rejestracja: 07 października 2005, 09:39
Lokalizacja: Kraków

19 sierpnia 2008, 13:44

apetyt podwyzszony to normalna sprawa. Jednak sprawdzilabym poziom cukru w psiej krwi dla wlasnego spokoju. Z tym, ze jestem przeczulona zapewne w tej kwestii :oops:
perro
Posty: 2
Rejestracja: 18 sierpnia 2008, 16:14

19 sierpnia 2008, 15:38

a to coś może oznaczać? dziękuję wszystkim za odpowiedź, za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanko, czy te objawy nasilonego apetytu przechodzą po jakimś czasie?
tayekuna
Posty: 105
Rejestracja: 29 kwietnia 2007, 16:53
Lokalizacja: Rębisze Działy

19 sierpnia 2008, 19:28

Poczekaj prosze kilka dni a objawy o których piszesz beda sie cofały. Nadmierny apetyt także powoli zacznie się normować, tak właśnie jest z lekami jak pomagaja na jedną dolegliwość to troszkę szkodza na "coś" innego. Na szczęście te objawy po dexaforcie często obserwuje u swoich piesków, ponieważ mam ich kilka to uczulenia w ogrodzie zdarzaja się wcale nie rzadko - cierpliwości... 8)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

20 sierpnia 2008, 08:29

wszystkie te objawy zaczną ustępować po tygodniu, jest to typowe po podaniu tego leku. Przypominam , że po sterydach nie badamy krwi a złaszcza cukru gdyż wynki są niewiarygodne ( po sterydach cukier we krwi rośnie).
Liwia
Posty: 482
Rejestracja: 07 października 2005, 09:39
Lokalizacja: Kraków

20 sierpnia 2008, 08:30

tayekuna pisze:Poczekaj prosze kilka dni a objawy o których piszesz beda sie cofały. Nadmierny apetyt także powoli zacznie się normować, tak właśnie jest z lekami jak pomagaja na jedną dolegliwość to troszkę szkodza na "coś" innego. Na szczęście te objawy po dexaforcie często obserwuje u swoich piesków, ponieważ mam ich kilka to uczulenia w ogrodzie zdarzaja się wcale nie rzadko - cierpliwości... 8)
pozwole sobie na OT w kontekscie Twej wypowiedzi. Czy mopsy jako rasa sa tak mocno podatne na alergie? Bardzo fajne te psiaki :P
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

20 sierpnia 2008, 08:34

nie mopsy na szczęście nie są rasą bardzo skłonną do alergi, ale to też nie oznacza , że nie ma mopsów uczulonych.
Liwia
Posty: 482
Rejestracja: 07 października 2005, 09:39
Lokalizacja: Kraków

20 sierpnia 2008, 08:43

Doktorze, moje pytanie stad, ze oprocz usilnie "leczonego" antybiotykami i sterydami dobka kilka lat temu, nie spotykam sie jednak zbyt czesto z alergia wsrod "moich" zwierzakow. Stad zaciekawienie, bo mopsy bardzo mi sie podobaja a Kolezanka napisala, ze "uczulenia w ogrodzie zdarzaja się wcale nie rzadko".
tayekuna
Posty: 105
Rejestracja: 29 kwietnia 2007, 16:53
Lokalizacja: Rębisze Działy

20 sierpnia 2008, 19:29

Napisałam że mopsy nierzadko sie uczulają... bo sa bardzo ciekawskie i wszedzie wtykają swoje płaskie mordki, a wiec jak to często bywa napotykaja tam na różne owady najczęściej polne malutkie ale bardzo kąśliwe osy a także inne owady. Najczęściej to sie dzieje po nocnym spacerze kiedy owady zwabione sa palacym sie światłem. Uczulenia np pokarmowe bywają czasami tylko, tak jak odczyny alergiczne na szczepienia. Wszystko to piszę w kontekście ilości psów, a mopsów mam 12 więc i częstotliwość tych przygód jest nie co większa niż jak posiada się jednego pieska. :lol:
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

13 września 2022, 14:33

Cześć,
jako opiekun zwierzęcia jesteś za niego odpowiedzialny. Dlatego w takich sytuacjach nie możesz zwlekać. Szybkie i fachowe działanie wpłynie na stan zdrowia i ogólne samopoczucie Twojego podopiecznego. Jeśli tylko zauważysz coś niepokojącego powinieneś odwiedzić gabinet weterynarza.
Jednak taka wizyta może wiązać się ze stresem u zwierzaka. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zredukować ten stres koniecznie poznaj techniki. Znajdziesz je u nas na blogu! ;)
https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość