Częste oddawanie moczu

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

MagdaGie
Posty: 1
Rejestracja: 20 czerwca 2022, 11:24

20 czerwca 2022, 11:39

Witam, od jakiegoś miesiąca zauważyłam, że na spacerach suka 6 lat ( sterylizowana w wieku 6 MC) często oddaje mocz, zdarza się, że w ciągu 30 min spaceru nawet 10 razy podsikuje. Parokrotnie zdarzyło jej się unosić przy tym lekko nogę, dodatkowo ostatnio zwróciłam uwagę, że na chodniku obsikała plamę moczu innego psa. Od roku szukamy rozwiązania jej nagłej zmiany zachowania w stosunku do ludzi, stała się nieufna jak ktoś się zbliża, na ogródku obszczekuje sąsiadów których zna itp. W zeszłym roku badaliśmy tarczycę - wszystko ok. Aktualnie pracujemy z behawiorystą.
Czy to podsikiwanie u suki( przepraszam za kolokwialnie wyrażenia :) może mieć związek z jakimiś zmianami hormonalnymi i mieć wpływ na jej zachowanie ?
Czy powinniśmy wykonać jakieś badania żeby wykluczyć kwestie zdrowotne?
Dodam tylko, że nie wydaje mi się żeby to było przeziębienie dróg moczowych ponieważ zostaje w domu na ponad 8 h i wszystko jest ok.
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

29 września 2022, 19:31

Witam,
Warto byłoby zbadać układ moczowy wykonując np. Badanie usg, które wykluczyłoby kamienie moczowe mogące utrudniać oddawanie moczu i powodujące częstomocz. Lekarz weterynarii może również zaproponować inne badania np. Krwi.
Pozdrawiam,
Kasia
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

29 września 2022, 21:04

Witaj,
każdą niepokojącą zmianę, zachowanie oraz objawy należy skonsultować z lekarzem weterynarii. Pozwoli to w stu procentach zaopiekować się zwierzakiem.
Dobrze jest zdać sobie sprawę jednak z tego, że wizyta w gabinecie weterynarza może wywołać dodatkowy stres i niepokój. Zerknij na naszego bloga i zobacz, jak możesz sobie z tym poradzić.
https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 1 gość