Cysty na prostacie u psa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Odellsu
Posty: 1
Rejestracja: 22 marca 2023, 04:50

27 marca 2023, 04:47

Dzień dobry,
mam 5,5 letniego Amstaffa, jakiś czas temu zaczął bardzo dużo sikać w domu, co chwile chciał wychodzić na spacery. Mocz był ciemny i bardzo śmierdział. Na koniec sikania pojawiała się krew. Po wizycie u weterynarza, stwierdzono obecność bakterii e coli w moczu, ale również podczas USG okazało się ze ma cysty na prostacie. Pies był wykastrowany około 2,5 roku temu. Na cysty oraz ecoli dostał antybiotyk na 5 tygodni. Cysty podobno trochę się zmniejszyły, ale bardzo martwię się czy to nie jest jakiś rak. Lekarz powiedział, ze w badaniach krwi nie ma nic niepokojącego.
Czy mogę prosić o opinię? Czy cysty na prostacie oznaczają nowotwór oraz co jeszcze mogę zrobić, żeby mu pomóc?
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

27 marca 2023, 15:09

Witam,
Torbiele pojawiające się na prostacie mogą mieć różne podłoża i istnieje małe ryzyko nowotworzenia. Cysty warto różnicować z ropniem gruczołu krokowego i łagodnym jego przerostem z tworzeniem torbieli.
Sądzę, że dobrym rozwiązaniem jest przeprowadzenie cystografii, cewnikowania pęcherza moczowego lub punkcję zmiany. Co może dać szerszy ogląd na zaistniałą sytuację.
Proszę jednak pamiętać, że najlepszej opinii w tej kwestii udzieli lekarz weterynarii, który przeprowadza badania i zna historię psa. Jeśli mimo wszystko istnieją wątpliwości co do podanej oceny, zawsze warto zasięgnąć porady innego lekarza weterynarii oraz umożliwienie mu przeprowadzenia potrzebnych badań.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość