cysty i tłuszczaki

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

natakin79
Posty: 1
Rejestracja: 05 listopada 2018, 08:41

05 listopada 2018, 08:49

Witam,
moja labradorka ma tłuszczaki na podbrzuszu, rehabilitant zastanawia się na magnetoterapią ze względu na kulawiznę. Czy tłuszczaki są przeciwwskazaniem do magnetoterapii?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 listopada 2018, 09:46

w ogóle zmian nie powinno sie poddawać zmian fizjoterapeutycznym
Sisulka1234
Posty: 1
Rejestracja: 13 grudnia 2018, 01:16

13 grudnia 2018, 01:18

Panie Jarku, 4 dni temu zauważyłam u mojej suni (maltańczyk, 10 miesięcy) gulke koło stawu biodrowego. Guzek jest miękki, przesuwa się na boki, sunie absolutnie on nie boli, skóra jest różowa jak na całym ciele suni. Je i załatwia się normalnie, jest chętna do zabawy, biega za piłka i staje na tylnich łapach jak daje jej przysmaki. Dzisiaj przy „wymacywaniu” miałam wrażenie ze się powiększył, ale mogę trochę histeryzować.. ma on Ok 1,5-2 cm. Zdrowy rozsądek podpowiada mi aby poobserwować jeszcze czy rośnie, ale z drugiej strony boje się ze to coś groźnego. Mamy zaplanowana wizytę u weterynarza za 10 dni, ale nie wiem czy nie jechać już teraz.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

19 grudnia 2018, 11:13

musi to obejrzeć lekarz nie da się tego skonsultować p[rzez neta.
sidek4a
Posty: 76
Rejestracja: 20 kwietnia 2020, 14:25

22 kwietnia 2020, 08:06

Witam, u mojego psa wyczułam ostatnio pod szyją twardego guza. Jest wielkości średniego paznokcia. Czy to może być cysta u psa? Owczarek ma trzy lata. Cały czas jest energiczny, chętnie się bawi, ma apetyt. Na spacerach również jest aktywny, nie męczy się szybciej niż zwykle. Dwa tygodnie temu byłam z nim na wizycie kontrolnej u weterynarza. Lekarz nie wyczuł żadnych zmian, nie wspominał o tym, że znalazł cystę u psa. Wyniki badań były w normie. Zmiana przypomina większego podskórnego pryszcza. Skóra dookoła jest zaczerwieniona. Czy to możliwe żeby cysta u psa rozwinęła się tak szybko? Gdy dotykam tej grudki, pies się niepokoi i wierci. Podejrzewam, że naciskanie może sprawiać mu ból. Do tej pory ciągle leżał na brzuchu, była to jego ulubiona pozycja. Od kilku dni zauważyłam także, że unika tej pozycji, tak jakby stała się ona niekomfortowa. Czy samemu mogę zbadać jakoś dotykiem te zmiany? Najbezpieczniej będzie odwiedzić lekarza, jednak na wizytę muszę czekać kilka dni. Czy możliwe, że zmiana sama się wchłonie i problem zniknie?
Aaaaas
Posty: 1
Rejestracja: 22 stycznia 2021, 20:41

22 stycznia 2021, 21:27

Suczka ON na udzie miała tłuszczaka, zmiana w ciągu 2 tygodni urosła 4 krotnie. Pies oczywiście miał być operowany jednak wyniki krwi wykazały anemię?) I cukrzycę. Sunia ma 11 lat. Kilka ostatnich dni jest słaba choć nadal usiłuje zachowywać się jak jeszcze te 2 tyg. Wcześniej. Jedzenie raczej w małych ilościach . Nie ma apetytu , nasz doktor oczywiście usiłuje ją ratowac. W tej chwili zalecił podawanie żelaza i czekamy na polepszenie morfologii. Zmiana jest duża i brzydka. Okrągła w jednym miejscu jakby otwarta sącząca. Doktor mówi o obawie że guz się rozpadnie i wtedy zero szans. Moje pytanie czy jest szansa żeby doczekała operacji ? Ile czasu może trwać wyrównywanie anemii? Wiadomo pies wiekowy ale ciągle żywotny i co ważniejsze najdroższy przyjaciel jakiego miałam
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

25 listopada 2022, 10:32

Witaj! ;)
w takich sytuacjach jak opisujesz bardzo ważne jest, aby jak najszybciej skorzystać z pomocy specjalisty. Dlatego możliwie jak najszybciej powinnaś odwiedzić klinikę weterynaryjną w celu zbadania Twojego zwierzaka i ocenienia jej stanu zdrowia. Dzięki temu możliwe jest szybkie i fachowe zaopiekowanie się zwierzęciem.
Na naszym blogu znajdziesz poradnik, z którego dowiesz się, co zrobić i jak zaopiekować się prawidłowo zwierzakiem. Musisz pamiętać, że taka wizyta może powodować stres - zobacz, jak sobie z nim poradzić https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość