cysty i tłuszczaki

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Adoptująca

16 października 2017, 14:34

Witam,
5 miesięcy temu przygarnęłam ok. 4,5-letnią suczkę, 24kg, typ wyżłowato-labradorowaty. Dziś wyczułam tuż pod lewym tylnym "udem" po wewnętrznej stronie przesuwalny twardy guzek wielkości małego groszku. Jest niebolesny, umieszczony jakby w tkance łącznej pomiędzy kośćmi kończyny. Czy może to być coś poważnego?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 października 2017, 09:26

nikt przez neta nie powie Ci co to jest. Trzeba taką rzec móc dotknąć i obejrzeć.
Maadalena M

18 października 2017, 21:07

Witam serdecznie , moja 14 letnia jamniczka zaczęła utykać i często podnosiła przednia łapkę .Myślałam , że może to być jakieś przesilenie , ale wyczułam w pachwinie zgrubienie . Podczas badania stwierdzono , że może to być guz i pobrano próbkę do badania histopatologicznego . Suczka jest po mastektomii , operowana była w lipcu br. Od czasu wizyty zgrubienie powiększyło się 5- krotnie , pojawił się olbrzymi obrzęk , który całkowicie utrudnił jej chodzenie i sprawia ból ,nie można jej w to miejsce dotknąć . Jest na lekach przeciwbólowych . Dziś przyszły wyniki : zmiana tłuszczowa ze stanem zapalnym , po usunięciu przesłać do dodatkowej analizy . Umówiłam już pilny zabieg operacyjny ........ Jednak cały czas niepokoje się , że moze to być przerzut :( Proszę o informacje czy tłuszczak może się tak powiększyć w ciągu 10 dni i powodować tak silny ból ?
Jestem przerażona takim nagłym pogorszeniem jej stanu .......
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

23 października 2017, 11:53

tak może jeśli dojdzie do infekcji tej okolicy. Ostatnio operowaliśmy pieska u którego w przeciągu tygodnia powstała potężna bolesna zmiana w pachwinie przypominającą przepuklinę pachwinową . Okazało się , że jest to potężny ropień.
Gość

27 października 2017, 22:18

Witam.U mojej 8 letniej suni,zdiagnozowano dzisiaj 3 cm grubości "niejednorodny echogenicznie obszar"pomiedzy klatką piersiową a sercem po prawej stronie,niby torbiel,tłuszczak.Nie wiem co dalej robić,proszę o radę.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 października 2017, 08:40

Musisz z tym pytaniem zwrócić się do lekarza prowadzącego.
Corazon

01 grudnia 2017, 18:48

Witam,
Moja suczka na głowie miała mały guzek, miekki owalny jakby z nitką, wyczuwam to tak jakby balonik ze sznurkiem. Guzeka jest miedzy skórą a kością ciemieniową, jest ruchomy przesuwa sìę pod palcami. Byłam u kilku weterynarzy żaden nie miał pomysłu i bagatelizował sprawę. Guzek wraz ze wzrostem psa ( miał to w wieku 3mc obecnie ma 10mc) rósł. Dzisiaj glaszcząc psa po głowie poczułam po ręką coś mokrego o nieprzyjemnym zapachu. Wyglądz to jakby guzek pękł i przez mieszek włosowy wyciekła jego zawartość w kolorze brązowo szarym, jasnym, mętnym. Pies zupełnie na to nie zwraca uwagi, przy dotyku nie odczuwa bólu. Oczywiscie mam zamiar pojechać do weterynarza, ale nie ukrywam że opadają mi już ręce z powodu braku odpowiedzi. Moze Pan doktorze ma pomysł co to może być?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

04 grudnia 2017, 09:48

jest to zmiana skórna , która pękała i albo zmiana typu kaszaka albo zmiana starcza skóry często ma podłoże nowotworowe . Takie zmiany często sączą . Bez wizyty u lekarza nie obejdzie się .
Paula123456489

24 kwietnia 2018, 16:06

Mój piesek miał guzka, został usuniety i poddany do badania. Na badaniu wyszło:
Stwierdzono cechy cysty naskorkowej (cystis epidermalis) wypelnionej koncentrycznie ulozonymi masami zrogowaciałego nablonka. Cech nowotworzenia nie obserwiwano. Co to znaczy ?? czy bedzie jej sie to powtarzac?
Gość

30 sierpnia 2018, 16:54

Panie Jarku, mam górka, suczke. Dziś zobaczyłam dużą kulę pod skórą po lewej stronie brzucha. Kula jest duża i twarda. Co więcej weterynarz powiedział ze nie jest w skórze tylko 'łączy się z brzuchem'. Co to może być? Czy to musi być rak?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 września 2018, 10:38

Paula zmiana łagodna , która zawsze może powstać. Jeśli zwierzę będzie miało z tym problem regularne kapiele

Gość - nie da się nic powiedzieć bez zbadania i możliwości obejrzenia i dotknięcia zmiany.
wioleta2215

03 października 2018, 22:44

Witam.
Pisze bo potrzebuje pomocy...choćby na odległość...nie wiele mi pozostało...bo to chyba już nie ten czas;(. Mój pies znajda,po szczepieniu w okolice łopatek otrzymał w spadku tłuszczaka, który bardzo bardzo szybko rósł. Byłam na 2 biopsjach - tłuszczak. Mój pies jest około 11 letni - lekarze mówili, żeby nie wycinać... sam przestanie rosnąć. Rósł strasznie szybko - byłam kilkakrotnie i to samo usłyszałam. średnice miał już około 13 cm..... Teraz ma około 18.... już miałam dość, na co miałam czekać - jak to dalej rosło. Jest ogromny, ciężki,opadający na lewą stronę zaraz za szyją. Pojechałam na zabieg, badania wykazały słabe nerki....i...... . Ryzyko jest ponoć bardzo duże. Jak mam pomóc mojemu psu...nosić taki ciężar? Czy ja mogę jeszcze coś zrobić. Przez kilka dni dostawał kroplówki, stężenie mocznika wprawdzie spadło, ale stan zapalny i się utrzymuje i ma mało czerwonych krwinek Przepraszam, że może nie składnie pisze, ale emocje, łzy, chyba brak już sił.... Proszę mnie nakierować.... A może nie proszę , tylko błagam....
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

15 października 2018, 09:48

potrzebne zdjęcie jak to wygląda jak i wyniki.
Magda 1996

25 października 2018, 18:20

Witam mój piesek kuleje od ok 2 mięsiecy na lewą przednia łapę tylko po dłuższym odpoczynku. Zdjęcie rtg nie wykazało żadnych zmian. Otrzymywała leki przeciwbólowe i przeciwzapalne które są bezskuteczne. Kilka tyg temu zauważyłam u niej guzek lekarz zlecił biopsje okazało się że to nie groźny torbiel. Został oprozniony lecz bez torebki. Teraz się odnawia. Gdy będzie rósł dalej trzeba usunąć. Czy ten torbiel może powodować kulawizne? Brak mi już sił co z tą łapka. Zaden lekarz a byłam już u kilku nie umie postawić diagnozy 😪
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

26 października 2018, 08:55

przez neta też nikt nie postawi diagnozy.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość