Chrapiący oddech u suczki york

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

MSS
Posty: 1
Rejestracja: 09 marca 2019, 21:24

09 marca 2019, 22:05

Witam,

Od kilku dni moja suczka york strasznie głośno oddycha. Chrapie w zasadzie i to nie jak śpi, ale nawet jak leży bądź siedzi. Zupełnie jakby miała zapchany nos. Ma 10 lat i jest małym zarłokiem. Do tej pory nie chorowala, myślałam że może się przeziębila ale nie wiem jak to stwierdzić. Byłam u weterynarza, zrobili jej usg, rtg i dali antybiotyk z jakims lekiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Nie wiem jak to ma pomóc. Płuca są w porządku, wątroba itd również. Jedyne co to ma powiększone serce i mam zrobić echo. Czy to może być od serca? Nie mogę pozbyć się wrażenia że ma jakby zapchany nos. Czasami dyszy fakt i ma ciepły suchy nos, ale nie cały czas. Poza tym ma apetyt, załatwia się, bawi jakby jej nic nie było. Bardziej ja się martwię, bo mała nie wygląda jakby cokolwiek jej dolegalo. Dodam że chrapie/oddycha tak głośno, że w drugim pokoju ją słychać. Co jej może być? Pozdrawiam
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

25 marca 2023, 10:55

Dzień dobry!
Tak jak zalecił lekarz weterynarii, warto skierować pupila na badanie kardiologiczne. Opisane objawy mogą być powiązane z zaburzeniami w obrębie układu krążenia, jednak dopiero przy wykonaniu pełnej diagnostyki będzie można to zweryfikować. Dodatkowo, czy zaobserwowała Pani, żeby pupil szybciej się męczył?
Życzymy dużo zdrowia dla pupila i pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość