chory 2 miesięczny kociak

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Szymon0507
Posty: 1
Rejestracja: 04 września 2019, 22:40

04 września 2019, 23:01

Witam
Mam małego kociaka,który od 10 dni jest chory. Na poczatku zauważyłam,że jest osowiały, syczy na rodzeństwo, przy braniu go na ręce miałczał, trząsł się. Pojechałam do weterynarza, który uznał,że to zaparcie (możliwe,że przez zarobaczenie-kociak wraz z rodzeństwem jest z nieznanego źródła, był podrzucony) , podał nospę,wit B12,paste odrobaczającą i wykonał mini lewatywę. Jednak kociak załatwiał się i nadal dolegliwości nie ustawały. Weterynarz wdrążył antybiotykoterapie,która też nic nie dała. Następnie zmieniono leki na przeciwzapalny, który już po pierwszej dawce spowodował u kociaka kłopoty z chodzeniem,łapki mu się rozjeżdżały, ostatecznie kociak nie chodzi w ogóle, głowa również mu opada. Od kilku dni dostaje lek Rapidexon, który jak narazie nie przynosi polepszenia. Stąd też mój post na forum:może ktoś miał podobną sytuacje z kociakiem lub podejrzewa co może mu dolegać? Dodam,że jego rodzeństwo nie ma żadnych objawów choroby
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

25 września 2019, 11:00

Niestety brak diagnozy = brak leczenia. To jest podstawowy błąd lekarzy każdej specjalizacji. Musicie pilnie ustalić przyczynę, Nie zrobimy tego niestety przez internet. Potrzebne są badania zarówno krwi jak i bardzo dokładne badania kota. Niewykluczone , że będą potrzebne inne dodatkowe badania.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość