Chłoniak u owczarka niemieckiego

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

karina_87
Posty: 1
Rejestracja: 28 lutego 2020, 00:36

28 lutego 2020, 14:06

Witam, u mojej ok.11-letniej suczki rasy owczarek niemiecki podejrzewany jest nowotwór węzłów chłonnych. Od maja 2019 ma bardzo powiększone wszystkie węzły obwodowe. W ubiegłym roku wykonaliśmy dwa razy badania krwi, w których nie było nic niepokojącego. Zrobiliśmy również badania w kierunku babeszjozy oraz anaplazmozy, oba wyniki negatywne. Weterynarz prowadzący uznał, że zostawiamy temat. Od ok dwóch miesięcy moja sunia ma coraz większe problemy z chodzeniem, po oględzinach stwierdzono u niej starczy zanik mięśni. Rozpoczęliśmy terapię trocoxilem. Ponieważ jej powiększone węzły nie dawały mi spokoju skonsultowałam to z drugim weterynarzem. Pobrano jej próbkę do badania patologicznego. Wynik nie jest jednoznaczny, jednak weterynarze typują na chłoniaka. Z racji wieku odradza się nam operację usunięcia węzłów oraz chemioterapię. Zaproponowano odstawienie trocoxilu i leczenie obu dolegliwości kortyzonem. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć, bardzo się boję o moją Niunię i proszę Pana Jarka o poradę w jej sprawie.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 lutego 2020, 13:00

złożono bardzo dobrą propozycję. Można jeden węzeł chłonny usunąć lub wziąć solidny wycinek i powtórzyć badanie HP
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość