Burczenie w brzuchu i odbijanie

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Dominikabl
Posty: 1
Rejestracja: 07 kwietnia 2020, 19:18

07 kwietnia 2020, 19:40

Witam, od 3 dni słyszę przelewanie, burczenie w brzuchu mojego psa. Jego brzuch czasami jest trochę bardziej twardy a czasami miękki. Dodatkowo odbija mu się dosyć często. Zjada trawę ale nie wymiotuje, nie ma też biegunki, normalnie je i pije, jest wesoły. Jednego dnia wieczorem trochę popiskiwał ale teraz już jest okej. Nie zmieniałam mu karmy(je suchą). Pies jest labradorem, ma 6 lat, jesienią ledwo wyszedł z babeszjozy, 1,5 miesiąca temu pierwszy raz podaliśmy mu tabletkę bravecto i do tej pory wszystko było okej. Czy miał ktoś może podobny przypadek? Zmiana karmy lub jakieś suplementy? Czy może ktoś ma pomysł co może mu dolegać? Czy po takim czasie może być spowodowane tabletką? Oczywiście zamierzam skonsultować to z weterynarzem jednak może ktoś z państwa miał podobny przypadek. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 🙂
Guest
Posty: 90
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 11:54

08 kwietnia 2020, 17:46

W czerwcu 2015 roku pewien właściciel psa opublikował w Internecie post, w którym ostrzegał przed podawaniem czworonogom nowego środka przeciw pchłom i kleszczom.

Z czasem pojawiły się kolejne doniesienia, że ten sam preparat przyczynił się do poważnych skutków ubocznych lub zgonów innych czworonogów.


W 2018 roku Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków opublikowała ostrzeżenie dla właścicieli zwierząt domowych i lekarzy weterynarii, aby byli świadomi możliwości wystąpienia neurologicznych działań niepożądanych u psów i kotów, którym są podawane leki należące do klasy izoksazolin.
Chodziło to głównie o ogólnoustrojowe środki owadobójcze i roztoczobójcze: Bravecto, Credelio, Nexgard i Simparica.

U mojej suczki tez miało miejsce głośne burczenie i przelewanie się w jelitach . Odkąd jej podaję codziennie probiotyk skończyło się . Podaję jej - Flora Balance synbiotyk połączenie probiotyku z prebiotykiem.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość