Brak apetytu

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

olciaczek
Posty: 2
Rejestracja: 28 marca 2023, 23:34

28 marca 2023, 23:49

Mój pies ma chorą wątrobę znacznie podwyższone enzymy wątrobowe, ale oprócz tego morfologia w normie. Na początku przyjmował hepatiale forte i wyniki się poprawiły, jednak piesek nic nie je, jak ma lepszy dzień to skusi się na plasterek szynki, mam wrażenie jakby chciał zjeść ale boi się wziąć cokolwiek do buzi. Ponownie udaliśmy się do weta i okazało się ze ma jakiś płyn w jamie brzusznej.Teraz weterynarz przepisał furosemidum, aby pozbyć się wody z brzucha i zmienił hepatiale forte na hepatiale forte advanced. Z racji tego, że piesek nic nie chce jeść trudno nam podawać mu leki stad moje pytanie czy można rozrabiać hepatiale forte advanced z woda i podawać mu strzykawka? Czy ktoś z Was też miał może taką sytuacje i ma jakiś pomysł jak zachęcić psa do jedzenia? Zastanawiam się tez czy to możliwe że pies ma jakiś uraz do nas przez wcześniejsze podawanie tabletek i boi się, że chcemy mu przemycić w smakołykach kolejne tabsy?
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

29 marca 2023, 14:54

Dzień dobry,
W kwestii rozrabiania leków w wodzie najlepiej byłoby skontaktować się z lekarzem weterynarii, ponieważ nie wszystkie substancje mogą być podawane w ten sposób.
Istnieje możliwość, że pies źle się czuje, chora wątroba może sprawiać ból i dlatego piesek nie chce jeść. Można również sprawdzić mu dziąsła i zęby - ich stan zapalny może powodować ból w czasie jedzenia i być kolejny powodem dlaczego pies odmawia pokarmu.
Pozdrawiamy,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość