BORDER COLLIE EKTOPIA / NIE TRZYMANIE MOCZU

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

AMT-PARTS
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2021, 11:53

18 maja 2021, 12:02

Witam serdecznie mam taki problem z pieskiem. Jest to to suka border collie obecnie ma 4 miesiące. Od początku jej pobytu u mnie kapał z niej mocz, gdy biegała, gdy leżała siedziała, po nocy też była cała mora. Półtora miesiąca temu przeszła operację korygującą lewy moczowód który przebiegał wewnątrz ściany pęcherza i ujście miał w cewce moczowej. Po operacji poprawiło sie jedynie to ze gdy biega/spaceruje ogólnie w pozycji stojącej już z niej nie leci mocz. Ale gdy leży, siedzi, śpi małymi kropelkami wypływa z niej mocz. Od połtora tygodnia podajemy jej propalin 0,2 ml 3x na dobę pies waży 10kg. Na początku podawania było jeszcze gorzej mocniej się z niej lało teraz troche sie uspokoiło i wróciło do stanu z przed podawaniem propalinu. Wczoraj byłem u innego weterynarza i zrobilismy jej cystoskopię w celu potwierdzenia że operacja została prawidłowo przeprowadzona i wszystko jest zrobione dobrze. Powoli kończą mi się pomysły. Może ktoś coś podpowie?

Pozdrawiam
iz4a
Posty: 137
Rejestracja: 04 września 2020, 11:19

19 maja 2021, 08:20

a konsultowaliście z weterynarzem to nietrzymanie moczu? Może warto wykonać jakies dodatkowe badania jeszcze
AMT-PARTS
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2021, 11:53

19 maja 2021, 08:58

Tylko jakie badanie? Cystoskopie miesiąc po zabiegu korekcji moczowodów zrobilismy
AMT-PARTS
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2021, 11:53

19 maja 2021, 08:59

Zastanawiam sie jeszcze nad jakimiś innymi lekami bo Propalin zbytnio nie działa
AMT-PARTS
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2021, 11:53

19 maja 2021, 13:15

Pytanie do Pana doktora czy driptane (oxybutynina) mogła by podziałać w tym przypadku? Albo efedryna, albo może spróbowac hormonami?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość