Badanie usg jamy brzusznej- wynik, objawy

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Majka1203
Posty: 1
Rejestracja: 31 stycznia 2021, 10:49

31 stycznia 2021, 11:07

Witam serdecznie! Mój pies(5 lat- 9 kg)) z dobrymi wynikami krwi i biochemii ale badaniem moczu:
ph 7
Białko +2
WBC brak
UPC 1,5
Mocz został pobrany do posiewu i badania kortyzolu(czekam na wyniki)
W związku z wynikiem zostało zrobione badanie usg i wynik brzmi tak:
Pęcherz moczowy wyraźnie hipotoniczna do ok 0,3 cm średnicy, cewka nieposzerzona, mocz bez osadu. Prostata duża 2,5 cm
Nerki lewa 4.7*3 prawa 4,7 *2,9 Śledziona niepowiększona z drobnymi hiperechogennymi wtrętami, widocznymi także w nerkach, wątrobie, błonie śluzowej dwunastnicy. Nadnercze lewe wlk do ok 1,8 cm średnica poszerzonego bieguna doogonowego do ok 0,7 cm prawe małe do ok 1,4*0,4 cm bez wyraźnej aktywności.
Wątroba niepowiększona, pęcherzyk żółciowy bez zastoju, przewód żółciowy nieposzerzony. Dwunastnica z zaburzoną perystaltyką. Jama otrzewnej bz
Wnioski:
Cechy cystitis z hipotonią ściany. Izoechogenna względem śledziony wątroba, zmiany dystroficzne o charakterze przewlekłym także w błonie sluzowej dwunastnicy, stan zaburzenia aktywny- duodendis, bez cech aktywnego zapalenia trzustki.
Piesek jest alergikiem na praktycznie wszystko(eliminacje i testy).
Niestety lekarz wet nie dała mi żadnych zaleceń ani leków względem dwunastnicy.
Wiem, że na pewno jest coś z pęcherzem ale te inne narządy :cry:
Bardzo się martwię, na co może wskazywać taki wynik usg - usg robione rok temu w maju było dobre. Najbardziej się martwię co dolega mojemu maluchowi? co może z takich objawów wyniknąć?
Co powinnam teraz zrobić? Rozpoczęłam wczoraj kolejną eliminacyjną dietę. Nie przyjmuje żadnych leków. Bardzo proszę o pomoc bo zostałam z tym sama:(
Serdecznie pozdrawiam!
Vet4u
Posty: 668
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

21 grudnia 2022, 13:21

Dzień dobry!
Jeśli jest Pani zaniepokojona wynikami badań swojego pupila, zawsze może Pani się skonsultować z innym lekarzem weterynarii, w celu zasięgnięcia drugiej opinii. Możliwe, że zaleci on też wykonanie dodatkowych badań. Biorąc również pod uwagę problemy żywieniowe psa, warto rozważyć wizytę u specjalisty z dziedziny żywienia małych zwierząt w celu dobrania odpowiedniej diety.
Życzę dużo zdrowia dla pupila i pozdrawiam serdecznie,
Weronika
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość