Babeszjoza, uszkodzenie nerek - jak zabezpieczyć psa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Zojka 2010
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwietnia 2023, 08:02

01 maja 2023, 05:40

Mija drugi tydzień walki o życie mojego pieska. Babeszjoza, anemia, białkomocz, uszkodzenie nerek (prawdopodobnie już niedomagajacych przed chorobą), przewlekła niewydolność trzustki, słabe serduszko. Piesek od czasu wykrycia babeszjozy przebywał całodobowo w lecznicy na stałych wlewach. Od wczoraj na noc wraca do domu zabezpieczony wlewem podskórnym na noc. Kreatynina przez ten czas na poziomie okolo 5.0 - 5.5, mocznik 250-300, fosfor tez ponad normy. Zależy od dnia ale w tych granicach średnio - codziennie badany. Z jedzeniem samodzielnym słabo, ale karmiony zjada codziennie około 400 g ugotowanego mięsa indyka z warzywami. Pije, sika, wypróżnia się. Stan stabilny jak określają lekarze, ale na wysokich parametrach nerkowych i niskich czerwonych (jeszcze bez wskazań do transfuzji). Dwa tygodnie temu podano ma Lovacarb w dawce 0.9 na 17.30kg, który działa podobno okolo 2 tygodni i stąd moje pytanie - czy na tym etapie powinno się już zabezpieczyć psa jakimś środkiem na kleszcze żeby uniknąć ponownie zakażenia? Czy to bezpieczne w jego stanie? Jesli tak to jakim najlepiej? Jestem przerazona bo jesteśmy na noc w domu, a wyjść na spacer trzeba dokładnie w te miejsca gdzie wcześniej doszło do zakażenia. Bardz proszę o poradę.
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

01 maja 2023, 12:01

Witam,
W przypadku środków na kleszcze dostępnych jako tabletki/ preparaty spot-on/ pour-on etc. wymagane jest aby pies był zdrowy. Jednak w tym wypadku warto zapytać swojego lekarza weterynarii czy jest dostępny środek, który mógłby być wykorzystany w tej sytuacji. Szczególnie jeśli istnieje możliwość ponownego zakażenia.
Można także zastanowić się nad obrożą przeciwkleszczową. Według producentów ma ona mniejszy wpływ na sam organizm zwierzęcia i działa na kleszcze kontaktowo.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość