Agresja po sterylizacji

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Apoloniapola
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, 23:56

30 kwietnia 2021, 00:03

Dzień dobry,
bardzo proszę o pomoc w mojej sprawie. W czwartek weterynarz wykonał sterylizację naszej pięcioletniej suczki. Operacja przebiegła pomyślnie. Przygarnęliśmy ją pół roku temu. Jeśli chodzi o wizyty u weterynarza to to królowa histerii. Przywieźliśmy ją do domu i pojawił się problem. Podczas próby podania leków przeciwbólowych pies ugryzł podającą i za żadne skarby świata nie daje sobie podać tabletek w żadnej formie… Jestem zrozpaczona bo oprócz przeciwbólowych czekają nas też antybiotyki, nie mam pojęcia jak to podać żeby pies nas nie zagryzł. Szukam informacji w sieci ale nie widziałam ani jednego posta o tym, żeby pies po zabiegu był taki agresywny. Wiem, że ona się broni bo się boi, ale przecież jakoś te leki jej dać musimy.
stokrotka
Posty: 107
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:22

30 kwietnia 2021, 07:44

Takie zachowanie może być po prostu reakcją na sytuację stresową. Więc musisz zaopiekować się zwierzęciem. Zadbać, uspokoić. Na pewno żadne gwałtowne zachowania nie pomogą
blake111
Posty: 90
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 14:11

30 kwietnia 2021, 07:57

Możesz skontaktować się z weterynarzem i opisać problem - powinien coś zaradzić. Ale takie agresywne zachowanie może być wynikiem całej tej sytuacji, która była dla niej z pewnością stresująca. Dlatego konieczne jest zadbanie o jej spokój i komfort. Poświęć jej więcej czasu :)
Apoloniapola
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, 23:56

30 kwietnia 2021, 08:04

blake111 pisze:
30 kwietnia 2021, 07:57
Możesz skontaktować się z weterynarzem i opisać problem - powinien coś zaradzić. Ale takie agresywne zachowanie może być wynikiem całej tej sytuacji, która była dla niej z pewnością stresująca. Dlatego konieczne jest zadbanie o jej spokój i komfort. Poświęć jej więcej czasu :)
Dziękuję za odpowiedź. A co zrobić z tymi lekami? Na pewno na siłę nie będę ich dawać, żeby nie zaogniać sytuacji.
Apoloniapola
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, 23:56

30 kwietnia 2021, 10:24

UPDATE:
Udało się leki przemycić w kurczaku! Ta noc tak nam wszystkim dała popalić, że jak zjadła te leki to się prawie poplakalismy. Teraz to już z górki mam nadzieje.
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

06 maja 2021, 08:17

Apoloniapola pisze:
30 kwietnia 2021, 00:03
Dzień dobry,
bardzo proszę o pomoc w mojej sprawie. W czwartek weterynarz wykonał sterylizację naszej pięcioletniej suczki. Operacja przebiegła pomyślnie. Przygarnęliśmy ją pół roku temu. Jeśli chodzi o wizyty u weterynarza to to królowa histerii. Przywieźliśmy ją do domu i pojawił się problem. Podczas próby podania leków przeciwbólowych pies ugryzł podającą i za żadne skarby świata nie daje sobie podać tabletek w żadnej formie… Jestem zrozpaczona bo oprócz przeciwbólowych czekają nas też antybiotyki, nie mam pojęcia jak to podać żeby pies nas nie zagryzł. Szukam informacji w sieci ale nie widziałam ani jednego posta o tym, żeby pies po zabiegu był taki agresywny. Wiem, że ona się broni bo się boi, ale przecież jakoś te leki jej dać musimy.
Dzień dobry,
Agresja nie wynika z samego zabiegu sterylizacji, ponieważ poziom hormonów płciowych spada po około miesiącu (hormony są też produkowane w podwzgórzu i przysadce). Suczka może być w bardziej bojowym nastawieniu, ponieważ jest obolała po zabiegu, zwłaszcza bez leków. Leki można próbować przemycać w jedzeniu albo podać rozpuszczone w strzykawce z wodą i miodem. Należy być bardzo cierpliwym u pieska z nieznaną przeszłością, aby suczka się w pełni Państwu zaufała. Proszę się też zastanowić się nad podaniem suplementów ziołowych na uspokojenie lub spróbować z psimi feromonami (obróżki/aerozole). Jeżeli u suczki tego typu zachowania nie ustąpią, to powinni się Państwo obowiązkowo skonsultować z psim behawiorystą.

Pozdrawiam,
lek. wet. Karolina Miechowska
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość