Złamana miednica u kota

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Robby23
Posty: 1
Rejestracja: 07 marca 2018, 12:02

07 marca 2018, 12:07

Cześć!
W jaki sposób pomóc kotu ze złamaną miednicą? W jakich kwestiach go pilnować? Co ma robić a czego mu nie wolno? Bardzo proszę o pomoc :)

Kot złamał miednicę spadając z drzewa. :roll:
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

09 marca 2018, 09:23

jeśli wymaga to zoperować, jeśli nie to znacznie ograniczyć ruch leki przeciwbólowe i poprawiające gojenie.
Agaja

10 marca 2018, 17:35

Mój kot miał to i nie była operowana bo wg RTG wet stwierdził że nie trzeba bo samo się zrośnie. Kot siedział w klatce zrobionej własnoręcznie przez męża takiej że mieścił się tyko kot (mógł siedzieć wyprostowany) z kuwetą i miską na wodę, była mniejsza niż te wystawowe bo nie mieliśmy więcej materiałów na większą. Wet tak jak P. Jarek zalecał jak najmniej ruchu. Kota kilka razy dziennie wypuszczaliśmy by go pogłaskać na kolanach i często nam uciekał ale zaraz go łapaliśmy nie pozwalaliśmy na spacery po pokoju. Wet gdy mu to opowiedzieliśmy powiedział że najgorsze są skoki, że tego kategorycznie mu nie wolno. Przyznam że ze 3 razy skoczył na parapet zanim go złapałam, bardzo mnie to martwiło, że coś pójdzie przez to nie tak, nie zrośnie się albo tak ale krzywo itp. Po kilku tyg. nie pamiętam- chyba czterech było kontrolne RTG i wykazało że się zrosła i wet mówił że może już wyjść z klatki ale nie zaszkodzi jeśli posiedzi jeszcze ze 2 tyg. i tak zrobiliśmy. Dziś kot śmiga jak zawsze choć na zadzie w jednym miejscu ma przerzedzone futerko i podejrzewam że sobie wyskubuje bo coś go tam uwiera, może zrosło się nieidealnie, w końcu nikt mu tego nie nastawiał nie śrubował ale widać że jest w pełni sprawny i wesoły jak przedtem.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

23 marca 2018, 11:54

Agaja to zależy od złamania
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość