Zakłaczenie :(

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

gagatkaS
Posty: 17
Rejestracja: 27 marca 2006, 18:00
Lokalizacja: Stalowa Wola

27 marca 2006, 18:21

Witam,
Na początku chciałam się przywitać, bo dopiero się zarejestrowałam.

Mam taki problem, od miesiąca mieszka ze mną taka zabiedzona kotka. Ma ok. 1 roku, a ważyła 1,6 kg. Leczyłam u niej lamblie a poza tym jest leczona w kierunku zaburzenia wchłaniania, jest na diecie Eukanuba Intestinal, poza tym dostaje Lakcid. Dzisiaj był pierwszy dzień z normalną kupką :lol:
Musiałam troszkę naświetlić sytuację tej biedulki, bo nie wiem czy w jej przypadku mogę podawać pastę odkłaczającą. Kotka ma przedłużoną sierść i zdarza jej się co kilka dni zwymiotować. Pawik jest przezroczysty bez treści pokarmowej z widocznymi kulkami sierści. Pasta jest tłusta, tak przynajmniej mi się wydaje :oops: , a ona na tłuszcze reaguje biegunką :(
Proszę o pomoc :!:
carmella
Posty: 226
Rejestracja: 21 listopada 2004, 08:43
Kontakt:

27 marca 2006, 18:55

a gdybys podawala chrupki hairball controll (np z Hill'sa)??
Tzn mam na mysli jako domieszka do podstawowej karmy.
gagatkaS
Posty: 17
Rejestracja: 27 marca 2006, 18:00
Lokalizacja: Stalowa Wola

27 marca 2006, 19:07

carmella pisze:a gdybys podawala chrupki hairball controll (np z Hill'sa)??
Tzn mam na mysli jako domieszka do podstawowej karmy.
Właśnie nie wiem czy mogę coś domieszać do jej diety, bo ledwo co udało mi się opanować jej biegunkę / mam nadzieję, że się udało, bo dopiero 1 kupka była prawidłowa a cały czas jest na lekach p/biegunkowych- skuteczny okazał się Taninal/. Wcześniej raz nie upilnowałam i małpiszon podkradł się do miski innej mojej kociczki w której był RC dla bardzo wybrednych i ponownie zaczęła się biegunka. Stąd mój dylemat :(
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

28 marca 2006, 14:07

nie powinnaś zmieniac diety, spróbuj podać paste odkłaczającą przewód pokarmowy, ale jeżeli zareaguje rozwolnieniem też będziesz musiała ją przerwać.
gagatkaS
Posty: 17
Rejestracja: 27 marca 2006, 18:00
Lokalizacja: Stalowa Wola

28 marca 2006, 18:47

dziękuję bardzo, spróbuję z pastą a jak się nie uda to cóż, będę od czasu do czasu czyściła podłogę z pawików :)
Janina
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwietnia 2006, 08:05

04 kwietnia 2006, 15:44

Witam tez jest nowa!
Ja mam kotka który jest uczulony na pokarm, i nie mogę mu dawać za dużo tłuszczyku, ryb, mleka bo ma rozwolnienie i nam(znaczy jemu :) )pomaga kocimiętka. Raz na dwa tygodnie, na wcina sie trawki i rzuca włochatego pawika. A do tego ma frajdę bo buszuje w kocimiętce codziennie. Moj kotek jest kotkiem domowym i ma 10 lat. :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość