Wyszycie cewki moczowej

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

anna_dzidzinska@o2.pl
Posty: 2
Rejestracja: 16 czerwca 2023, 10:08

16 czerwca 2023, 10:25

Bardzo proszę o pomoc,
Mój kotek jest 1 dzień po wyszyciu cewki moczowej, od wczoraj bezustannie wchodzi do kuwety i tylko kropelkuje (Po 2-3) kropelki, zaznaczam że przed zabiegiem tez miał takie objawy (gdy pęcherz był pełny). Błagam o informację czy to normalne czy mam się niepokoić?
wiedzainatura
Posty: 19
Rejestracja: 12 października 2022, 09:07

16 czerwca 2023, 12:05

Rozumiem, że martwisz się o zachowanie swojego kota po zabiegu wyszycia cewki moczowej. Po takim zabiegu mogą wystąpić pewne zmiany w zachowaniu i funkcjonowaniu układu moczowego kota. Jest jednak ważne odróżnić, czy te zmiany są normalne po zabiegu czy też mogą wskazywać na powikłania.

Po wyszyciu cewki moczowej może wystąpić obrzęk i dyskomfort w okolicy, co może powodować trudności w oddawaniu moczu. Kropelkowanie lub trudności w pełnym opróżnianiu pęcherza przez kilka dni po zabiegu mogą być normalne. Jednak jeśli te objawy nasilają się lub utrzymują przez dłuższy czas, mogą wskazywać na problem.

Jeśli obserwujesz, że kotek jest niespokojny, ma trudności z oddawaniem moczu, ból lub inne niepokojące objawy, ważne jest, aby jak najszybciej skonsultować się z weterynarzem. Weterynarz będzie w stanie ocenić stan zdrowia kota, przeprowadzić badanie fizyczne i ewentualnie zlecić dodatkowe badania, takie jak badanie moczu czy badanie obrazowe układu moczowego.

W przypadku problemów z układem moczowym kotów, takich jak kłopoty z oddawaniem moczu czy niedrożność cewki moczowej, może być konieczne dalsze leczenie, takie jak stosowanie leków lub ponowne wejście kotka pod opiekę weterynarza. Ważne jest, aby szybko zareagować, aby uniknąć powikłań i złagodzić dyskomfort kota.

Dlatego zachęcam Cię do skontaktowania się z weterynarzem, aby omówić obserwowane objawy i uzyskać profesjonalną ocenę sytuacji. Weterynarz będzie najlepiej w stanie doradzić i zapewnić odpowiednią opiekę dla Twojego kota.

Życzę powodzenia i zdrowia Twojemu kotkowi.
anna_dzidzinska@o2.pl
Posty: 2
Rejestracja: 16 czerwca 2023, 10:08

28 czerwca 2023, 13:14

Dziękuję za odpowiedź, od wczoraj jesteśmy już po zdjęciu szwów, przed ich zdjęciem kot sikał normalnie. Natomiast w dniu dzisiejszym znów zaczął się napisać, wydalił skrzepy krwi oraz coś przypominajace śluz z krwią. Czy to normalna sytuacja po zdjęciu szwów czy kolejny powód do niepokoju?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość