Uraz kręgosłupa.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Kaiselin
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2017, 12:16

18 maja 2017, 12:34

Witam.

Mój kotek jest wychodzący. Dziś w nocy wpuszczając go do domu zobaczyłam, że idzie bardzo wolno. Zauważyłam, że na kręgosłupie przy ogonie ma zgrubienie, które bardzo go boli- warczy przy dotknięciu tego miejsca. Kotek chodzi z lekko obniżonym zadkiem, może się przeciągać, ale przez większość czasu leży. Zastanawiam się czy jest to poważniejszy uraz kręgosłupa, który należy natychmiast skonsultować z weterynarzem, czy też fakt, iż chodzi i przeciąga się oznacza, że nic groźnego się nie dzieje, a "jedynie" może oznaczać to stłuczenie? Pomyślałam, że będę go obserwować przez dzień, dwa i jeśli nic się nie zmieni pójdę z nim do weterynarza.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 maja 2017, 10:20

nie obserwuj tylko podejdz do lekarza. Duże prawdopodobieństwo, że w tym miejscu powstaje ropień, który jest bardzo bolesny i nie ma co czekać z decyzją wizyty. Oczywiście inne schorzenia także nie są wykluczone a w przypadku kręgosłupa czekanie nie jest dobrym rozwiązaniem.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość