Szczepienie - reakcja

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

atopaulla
Posty:1
Rejestracja:28 stycznia 2024, 12:20

28 stycznia 2024, 12:39

Błagam o pomoc, bo już nie wiem co robić. Kotka (znajdka, ok 2,8 lat) została 15.01 zaszczepiona versifel cvr. Tego samego dnia robiłyśmy też kontrolne badania krwi, wszystko wyszło ok, poza lekko podwyższonymi parametrami wątrobowymi. Wet powiedział, że to może być wynik złej diety, zbyt dużej ilości smaczków. Jest na mokrych puszkach, m.in. mac’s, feringa. Ale smaczków faktycznie w ostatnim czasie dostawała za duzo. We wtorek zaczęła być osowiała, miała mniejszy apetyt. Dałam jej dwa dni, bo podobno do dwóch dni po szczepieniu mogła być oslabiona. W czwartek nie było poprawy, przyjęli nas dopiero w piątek rano. Miała podwyższoną temperaturę, dostała zastrzyk na zbicie + przeciwzapalny i do tego 4 strzykawki syropu do domu. Miały być podawane raz dziennie do pyszczka. Niestety poprawa żadna, jadła wyłącznie smaczki + skusiła się na jedną porcję whiskasa, którego kupiłam w akcie desperacji. W poniedziałek 22.01 znowu do weta, dostała kroplówkę dożylna i podskórna. Zrobiono również morfologię - leukocyty wyszły 3,7, trombocyty 185, limfocyty 0,6. Reszta ok. Wet zasugerował, że wdała się infekcja po szczepieniu i kazał przyjechać jeszcze we wtorek na kroplówkę. Po powrocie od weta w poniedziałek ładnie jadła cały dzień, we wtorek niestety znowu przestała. Wróciłyśmy z kroplówki, nie jadła, popołudniu wet włączył antybiotyk Synolux. I tak od wtorku się bujamy, raz zje jeden posiłek rano, potem odmawia. Wczoraj (sobota), znowu byłyśmy na kroplówce podskórnej + dostała zastrzyk przeciwwymiotny. Wróciłyśmy do domu, ładnie zjadała każdą porcję, jaką dostała. Dziś znowu od rana nic, odmawia każdego posiłku. Wczoraj wet pytała czy kotka mlaszcze i dziś faktycznie zauważyłam, jak kilka razy mlaskała. Błagam, co mogę jeszcze zrobić, jakie badania wykonać, zmienić weta? 😭 dziś o 6 dostała ostatnią tabletkę antybiotyku.
Vet4u
Posty:752
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

28 stycznia 2024, 21:05

Dzień dobry!

Po szczepieniu może wystąpić osłabienie organizmu, co może przyczynić się do zwiększonej podatności na zakażenia. Częstą przyczyną niechęci do jedzenia u kotów jest problem w jamie ustnej, a kaliciwirus (jeden ze składowych wymienionej szczepionki) może powodować nadżerki w jamie ustnej - warto sprawdzić czy to nie jest powód braku apetytu. Bardzo istotnym elementem dalszego postępowania będzie zapewnienie spokojnego i ciepłego środowiska oraz dalsze monitorowanie stanu zdrowia , a także wg potrzeby dalsze kroplówki czy leczenie objawowe. Warto dopytać lekarza o możliwość wprowadzenia stymulatorów apetytu, gdyby sytuacja się nie poprawiała. W razie wątpliwości zalecamy skonsultować się z innym lekarzem weterynarii. Życzymy dużo zdrowia dla pupila i pozdrawiamy serdecznie

Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 10 gości